← Späť

Dni zdravia v roku 2021: dá sa to aj online

10.03.2021

Počas posledného roku sa toho zmenilo veľmi veľa aj v oblasti starostlivosti o zamestnancov. Mnohé dni zdravia sa presúvajú do online prostredia a väčšiemu úspechu sa začínajú tešiť najmä témy z oblasti psychického zdravia.

Druhou výraznou zmenou je, že firmy prechádzajú od “pasívnych” benefitov k  “aktívnejším” – zatiaľ čo doteraz sa dni zdravia niesli väčšinou v duchu meraní (zraku, telesnej kompozície, stresu…), teraz sú čoraz populárnejšie workshopy. Jedným z dôvodov je pravdepodobne oživenie domáceho stereotypu, v ktorom sa všetci nachádzame už rok.

Prečítajte si, aké zamestnanecké benefity sa v posledných mesiacoch stali tými najobľúbenejšími a odporúčame vám ich vyskúšať aj v roku 2021.

Psychické zdravie

Work-life balance workshop

Udržať si zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom môže byť teraz oveľa zložitejšie, ako predtým. Počas dňa sa možno nesústredíte na prácu na 100% lebo sa snažíte čas využiť aj na starostlivosť o domácnosť, alebo vašu pomoc potrebujú deti. A potom na pracovné maily odpovedáte ešte o 22hej. Je vám tento scenár povedomý? Nie ste v tom sami.
Aj keď to môže byť mimoriadne náročné, najmä ak máte doma školopovinné deti, prednáška s psychoterapeutom vám môže pomôcť zorganizovať si čas podľa svojich predstáv.

Vedená meditácia

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí opakovane skúšali meditovať, no nešlo vám to. Blúdili vám myšlienky kade-tade a nevedeli ste sa na meditáciu “sústrediť”? Pri začiatkoch vám môže byť nápomocná práve vedená meditácia so skúseným terapeutom.

Cvičiť sa dá aj doma

Fyzio workshop: Zdravý chrbát

Sedavá práca nášmu telu neprospieva, nehovoriac o provizórnych domácich podmienkach počas home officu. Ako si udržať zdravý chrbát počas sedavej práce? Ako by sme vlastne mali správne sedieť, stáť či chodiť? Počas workshopu sa dozviete množstvo praktických informácií a ukážok.

Online workout alebo joga

Dni zdravia môžete oživiť aj cvičením. Pre niekoho cvičenie doma nie je žiadnou novinkou, pre iného to je nutné zlo, ktorému sa kvôli zatvoreným fitnesscentrám musel prispôsobiť. Často sa stretávame s tým, že ľudí doma samých cvičiť nebaví a veľakrát ani nevedia, čo majú robiť, aby mal ich tréning hlavu aj pätu. Práve preto sú tu naši skúsení tréneri, ktorí si pre vás pripravia skupinový tréning aj online. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne pomôcky a aj keď sa takéto cvičenie osobnému kontaktu nevyrovná, zábavu s kolegami si užijete aj tak.

Fyzio workshop: Základné pohybové vzory pohľadom fyzioterapeuta

Fyziológia pohybových vzorov je dôležitá pre dlhodobý rozvoj. Cvičiť “aj hlavou” je veľmi dôležité pri predchádzaní zraneniam. Workshop je vhodný pre ľudí so skúsenosťou s cvičením, no ocenia ho určite aj začiatočníci, a to najmä teraz, keď veľa z nás cvičí doma bez odborného dohľadu trénera.
Fyzioterapeut sa počas prednášky podrobne venuje jednotlivým pohybovým vzorom (drep, mŕtvy ťah, výpad, hip thrust…) a upozorní vás na najčastejšie chyby.

Vyvážená strava ako základ pre zdravé telo

Livecooking workshop: Varenie z lokálnych surovín

Varenie z lokálnych a sezónnych potravín má pozitívny vplyv aj na životné prostredie. Čím bližšie k miestu predaja sú potraviny vypestované, tým je menšia aj ich uhlíková stopa. Počas workshopu načerpáte nové nápady a inšpirácie, vďaka čomu môžete oživiť svoj jedálniček. Aby bol pre vás workshop ešte zábavnejší a príjemnejší, pokrmy si počas livestreamu pripravujete súčasne s lektorom.

Prednášky s výživovým poradcom

Vo všeobecnosti sa kvôli homeofficu a lockdownu hýbeme menej. Aj to môže byť jedným z dôvodov, prečo sa nemusíme cítiť úplne najlepšie. Vyvážená strava bohatá na živiny hrá veľkú úlohu v tom, ako sa cítime. Počas prednášok s nutričným špecialistom sa dozviete potrebné základy a princípy zdravého stravovania.

Ekológia

Udržateľná móda a móda vnímaná cez odpad

V posledných 2 desaťročiach sa výrazne mení trend v nakupovaní – oblečenia nakupujeme v priemere štyrikrát viac, no nosíme ho o polovicu kratšie. Pritom textilný priemysel je jednou z najväčších ekologických záťaží pre našu planétu. Počas prednášky sa dozviete, čo je to fast/slow fashion a ako si udržiavať svoj šatník stále trendy, no zodpovedným a ekologickejším spôsobom.

Príklady dobrej praxe zo sveta

Väčšina z nás sa snaží svojou trochou prispieť pri spomaľovaní globálneho otepľovania a jeho dopadov, no často narážame na prekážky. Vo svete však môžeme nájsť veľa príkladov, ako to robiť dobre a efektívne. Či už ako jednotlivci, alebo ako firma. Stačí si brať príklad od skúsených a prispôsobiť ho svojim možnostiam. My vám počas prednášky ukážeme, ako na to.