Firemné dni zdravia: Zamýšľate sa nad firemnými dňami zdravia? Health Services vám pomôže s ich organizáciou

Autor :

Chcete patriť medzi moderných a zároveň prosperujúcich zamestnávateľov? Oplatí sa brať ohľad aj na zdravie vašich zamestnancov. Zvýšiť povedomie o prevencii vo vašej firme a vychytať tak závažnejšie zdravotné riziká a komplikácie v budúcnosti vám zabezpečia firemné dni zdravia. Obávate sa ťažkostí pri organizácií? Chýbajú vám na toto kapacity? Pomôžeme vám. 

 

Benefity pre zamestnancov

Buďte zamestnávateľ, ktorý ide s dobou a vníma širšie súvislosti. Zabezpečte zamestnancom aspoň raz do roka benefit vo forme nadštandardnej zdravotnej starostlivosti priamo na pracovisku. Popri iných pracovných povinnostiach vás môže odrádzať množstvo času venovaného organizácii well-being programu. No nemusí to tak byť. Lekári a odborníci vedia prísť priamo k vám na pracovisko so všetkým vybavením. Odľahčíme vám celý proces, nechajte firemné dni na našich pleciach.

 

Organizácia a priebeh firemných dní zdravia

Ešte pred samotným zorganizovaním týždňa zdravia sa robí prieskum, o ktoré oblasti je medzi zamestnancami najväčší záujem. Aby ste si najprv spravili filter a nepokrývali niektoré oblasti zbytočne na úkor tých najpreferovanejších. Zamyslite sa tiež nad cieľovkou vo vašej firme. 

Potom nasleduje oslovenie daných odborníkov a dohadovanie termínov. A tu už je priestor pre spoločnosť, ktorá toto všetko ponúka pod jednou strechou a zariadi za vás celý manažment.

Samotné aktivity môžu prebiehať individuálne a/alebo v skupinách. Ideálne tiež, aby ste zamestnancov nezahltili všetkým v jeden deň. Radšej aktivity rozložte v rámci týždňa. Je tiež dôležité vybudovať si pri dňoch zdravia rutinu. Pokiaľ chcete, aby sa účasť na nich zvyšovala a mali ste proces pod kontrolou, organizujte ich na pravidelnej báze. V neposlednom rade, nepodceňujte dostatočnú komunikáciu — s predstihom, opakujte, zdôrazňujte. Takisto počúvajte zamestnancov a zbierajte feedbacky.

No a vedeli ste, že na financovanie aktivít môžete využiť náhradné plnenie v rámci chránenej dielne?

Aké sú aktuálne trendy v oblasti zdravia a prevencie?

V dnešnej dobe sa množstvo zamestnancov, často i mladých, stretáva so syndrómom karpálneho tunela. Ohrození sú najmä pracovníci v administratíve. Do firemných dní zdravia preto odporúčame zahrnúť aj sonografické vyšetrenie zamerané špeciálne na túto oblasť. Vedeli ste, že takto je možné skontrolovať až 6 osôb za hodinu? Takže za deň viete mať vyšetrených približne 50 kolegov.

 

Vyšetrenie, pri ktorom sa dá odhaliť najväčšie množstvo skrytých problémov? Jednoznačne sonografia ciev. Zakomponujte ju do firemných dní zdravia. U vašich zamestnancov možno odkryje nasledovné zdravotné komplikácie:

  • zúženie priechodnosti ciev,
  • chorobné rozšírenie alebo natrhnutie cievnej steny,
  • ateroskleritické zmeny ciev,
  • krvné zrazeniny,
  • chronická žilová nedostatočnosť,
  • ischemická choroba dolných končatín,
  • hypertenzná choroba srdca…

 

Podobné prípady sme už v Health Services neraz odhalili vďaka preventívnym vyšetreniam vo firmách. Pacientom sme následne zabezpečili aj termíny na operácie.

 

Čo sa týka fyzického zdravia, obľúbené sú  merania telesnej kompozície. Ľudia boli, sú a vždy budú zvedaví na čísla, štatistiky, porovnania — motivujú ich k tomu, aby aspoň na chvíľu niečo so sebou urobili. Tak im túto aktivitu v rámci firemných dní zdravia doprajte a nasmerujte ich správnym smerom. Hádam im to zopár týždňov vydrží 🙂

 

Prečo Health Services?

Stavte na najširšiu ponuku individuálnych vyšetrení — sonografia, očný lekár, ortopéd, neurológ, dermatológ či alergológ; odborníkov a špecialistov fyzioterapeut, psychológ či výživový poradca;  skupinové workshopy a prednášky. 

Nezabúdame ani na ergonómiu pracoviska (nastavenia, pomôcky, odporúčania), techniky na zvládanie stresu či správne dýchanie.

V Health Services ponúkame najkomplexnejší balíček služieb v tematicky rozdelených blokoch.

Dni zdravia vo vašej firme pomôžeme naplánovať, nastaviť na mieru, zastrešíme registračný systém a postaráme sa o bezproblémový priebeh akcie.

 

Firemné dni zdravia

Pôsobíme po celom Slovensku a spoľahnúť sa môžete na roky skúseností a tisícky spokojných zamestnancov. Naši klienti si najviac pochvaľujú celistvé zabezpečenie, stále inovácie v ponuke, proklientský prístup a profesionálne prevedenie. Kontaktujte nás a pripravíme vám ponuku na mieru. Pamätajte, len zdravá firma bude dlhodobo profitujúca. 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu