Global IT Services Health Days 2020

10.8.2020: Meranie telesnej kompozície výživovým poradcom


Maximálna kapacita aktivity bola naplnená / Maximum capacity of this activity has been reached
  • Počas merania s výživovým poradcom sa dozviete základné údaje o svojom tele, ktoré by Vás mali zaujímať, ak máte akékoľvek diétne ciele. Impedančná analýza je metóda, ktorá meria telesnú kompozíciu slabým elektrickým prúdom. Ten prúdi ľudským telom, pričom sa pri prechode rôznymi tkanivami stretáva s rôznym odporom. Prístroj tento odpor následne vyhodnocuje a prináša veľmi presné údaje o celkovej, aj segmentálnej kompozícii - % tuku, svalov, vody v tele, ale aj iných hodnotách.

11.8.2020: Vyšetrenia kože a kožných znamienok dermatológom

  • Vyšetrenie, počas ktorého dermatovenerológ skontroluje profesionálnym vybavením - dermatoskopom Vaše znamienka a zhodnotí ich stav v rámci krátkej konzultácie. Jedine pravidelnou kontrolou svojej kože viete predchádzať ochoreniam s ňou spojených.

11.8.2020: Prednáška - Na kvalitný funkčný tréning stroje nepotrebuješ

  • Čo je to vlastne funkčný tréning? Ako by mala vyzerať jeho skladba a intenzita? Aby sme dosiahli požadované výsledky pre naše nastavené ciele musia byť dodržané potrebné aspekty takéhoto tréningu. Počas prednášky s fitness trénerom sa dozviete odpovede na všetky tieto otázky. Workshop trvá 60-90 min

12.8.2020: Fyzioterapeut - Diagnostika a riešenie problémov

  • Akékoľvek pohybové problémy, ktoré vás trápia, môžete konzultovať a riešiť pri individuálnych vyšetreniach s fyzioterapeutmi. Bolesti chrbta, seknutý krk, tenisový lakeť, či natiahnutý sval. Problém buď na mieste vyriešite, alebo dostanete odporúčania, ktoré vám k vyriešeniu napomôžu.

12.8.2020: Fyzio workshop - Zdravý chrbát pri sedavom zamestnaní

  • Fyzioterapia je odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. V rámci workshopu si spoločne prejdete problematiku správneho držania tela, ako správne sedieť dlhé hodiny za počítačom alebo v aute. Na vlastnom tele si vyskúšate ako by mal vyzerať správny postoj, ako zaktivovať a používať hlboký stabilizačný systém pri akejkoľvek aktivite, dozviete sa ako sa efektívne rozhýbať v kancelárii a ako správne dýchať či už pri práci, alebo pri športe. Workshop vedie skúsený odborník, ktorý rád zodpovie všetky Vaše otázky ohľadom bolestí a problémov, s ktorými sa pravidelne v praxi stýka. Workshop trvá 60-90 min

13.8.2020: Spirometria - Vyšetrenie funkčnej kapacity pľúc


Maximálna kapacita aktivity bola naplnená / Maximum capacity of this activity has been reached
  • Spirometria je vyšetrením funkčnej kapacity pľúc spirometrom, kedy toto zariadenie meria prietok – objem vzduchu smerom do a von z pľúc. Test dokáže objaviť pľúcny problém a zistiť, ako je závažný, a tiež skontrolovať, do akej miery funguje liečba už existujúceho pľúcneho ochorenia. Pred vyšetrením odporúčame nefajčiť aspoň dve hodiny.

13.8.2020: Škola (ne)varenia

  • Škola nevarenia hravým a interaktívnym spôsobom odhalí jednoduché a rýchle recepty ktoré sú zložené výživovými poradcami tak, aby obsahovali správne zastúpenie živín, otestované kuchármi tak aby vynikajúco chutili. Vy si ich vyskúšate na vlastnej koži.

14.8.2020: Diagnostika zdravotného stavu ciev

  • Diagnostika ciev je vykonávaná arteriografom. Takéto vyšetrenie pomáha pri predčasnom odhalení problémov s cievami a predísť tak ochoreniam, akými sú infarkt, či mozgová príhoda. Hodnotenie stavu tepien arteriografom je zo súčasne dostupných metód najjednoduchšie a najdostupnejšie v porovnaní s inými metódami, ktoré sa dajú použiť na diagnostický skrining. Zobrazí aterosklerotické zmeny a náchylnosť na ne v najvčasnejšom štádiu. Zvláštnosťou a najväčšou výhodou tejto metodiky je skutočnosť, že to dokáže už v asymtomatickom (bezpríznakovom) štádiu, keď je ešte šanca na prevenciu a včasnú liečbu.