Nadštandardné služby pre zamestnancov priamo na pracovisku: Pre zdravie tímu, prevenciu a celkový wellbeing

Autor :
Dnes už existuje veľmi široká škála služieb realizovaných priamo na pracovisku. Nadštandardná starostlivosť o zamestnancov poskytuje priestor riešiť s kvalifikovanými odborníkmi problémy, ktoré sa možno dlhšie odkladajú… Vyšetrenia, diagnostiky či konzultácie v rôznych odboroch. Prevencia môže prísť priamo za vami na pracovisko. 

 

Zdravotná starostlivosť na pracovisku

Moderný zamestnávateľ by dnes mal vedieť zabezpečiť okrem tej základnej aj nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, ktorá prispeje k celkovému wellbeingu na pracovisku. Pravidelnými preventívnymi vyšetreniami a doplnkovými aktivitami docieli fit výkonný tím, eliminuje čas strávený u lekárov a práceneschopnosť.

Top aktivity a vyšetrenia pre zamestnancov s dlhodobým prínosom

Veľmi populárnymi oblasťami, nad zastúpením ktorých by ste sa mali v rámci týždňa zdravia alebo mesačných balíčkov zdravia vo vašej firme zamyslieť, sú nasledovné:

  • Diagnostika fyzioterapeutom pomôže s riešením bolestí chrbtice, krku, svalov. Definuje problém, následne nastaví postup pre uvoľnenie / liečbu danej partie a posilnenie okolitých štruktúr. Najčastejšie používanými technikami sú rôzne masáže, hmaty a cvičenia.
  • Fyzio workshop a ergonómia pracoviska objasní základnú anatómiu a problematiku pohybového aparátu. Poradí, ako efektívne kompenzovať dlhé hodiny sedenia, keďže to nie je zrovna prirodzená pozícia pre človeka. Poučí zamestnancov o správnej polohe za počítačom a tiež o tom, akými pomôckami si vedia uľaviť od nekomfortu a bolestí. Odborník nastaví správne operadlo, opierky, vysvetlí dôležitosť správneho dýchania… 
  • Meranie telesnej kompozície – na základe týchto výsledkov si zamestnanci nielenže overia, ako na tom sú z hľadiska stavby tela, ale zistia sa tiež voľným okom neodhaliteľné nedostatky, ktoré môžu predstavovať závažnejšie zdravotné riziká. 
  • Preventívne vyšetrenia na pracovisku – diagnostika neurológom, psychológom, ortopédom, dermatológom, alergológom, vyšetrenie zraku, pľúc či srdca…
  • Prednášky s odborníkmi – napríklad v oblasti výživy, zdravia, vybraných chorôb, športu, motivácie, životného štýlu.

Do nadštandardnej starostlivosti o zamestnancov môžete ďalej zakomponovať tiež prednášky o zvládaní stresu, poradenstvo o výžive či spánkových návykoch.

Ako funguje realizácia aktivít, registračný systém a financovanie?

Pre bezproblémový priebeh akcie sa využíva prispôsobený registračný systém. Prihlasovanie na jednotlivé aktivity a vyšetrenia sú jednoduché a pre HR manažéra nepredstavujú zvýšenú záťaž.

Spoločnosť s najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou, Health Services Slovensko, ho spravuje za vás, aby ste nemuseli zaťažovať interné kapacity. Poradí, ako najlepšie zložiť program, dodá podklady pre komunikáciu so zamestnancami a postará sa o komplexné zabezpečenie. Každý účastník sa prihlasuje na konkrétny termín. Vďaka tomu má vyhradený čas s odborníkom a nezdržiava sa čakaním. Lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením. 

No a vedeli ste, že financovať si tieto nadštandardné aktivity môžete buď prostredníctvom sociálnych fondov, alebo aj v rámci náhradného plnenia? Tak neváhajte a dajte si i vy vypracovať odborný plán starostlivosti o zamestnancov.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu