← Späť

Deň zdravia vo firme: Vyšetrenia, prednášky, cvičenie a zdravé jedlo

01.12.2019

Zorganizujte pre svojich zamestnancov deň zdravia vo firme. Štúdie dokazujú, že mnohých takáto aktivita namotivuje k ich ceste za zdravím, k zvýšenej produktivite a k dobrej nálade v práci.

Čo sú firemné dni zdravia?

Zdravé a chutné jedlo, lekárske vyšetrenia, meranie kompozície tela, relaxačné cvičenia, športové aktivity, masáže, množstvo nových informácii a vedomostí. To sú len niektoré z aktivít, ktoré si viete zorganizovať priamo u seba v práci. To, či ich všetky zmestíte do jedného dňa alebo celého týždňa, je už len na vás.

Prieskumy ukazujú, že až pre 60% zamestnancov sú pracovné benefity rozhodujúcim faktorom pri výbere svojho zamestnania a až 80% zamestnancov by zaujímavé benefity uprednostnilo pred zvýšením platu. Rozmýšľate, čo je v oblasti zdravia medzi zamestnancami najobľúbenejšie? Tu je niekoľko inšpirácii:

Lekárske vyšetrenie priamo v práci

Prevencia a screeningy sú jedinou formou ako prípadnú chorobu odhaliť včas, čím sa výrazne zvyšujú šance na uzdravenie. Napriek tomu to pravidelne všetci nerobíme. A teraz si predstavte, že vám v konferečnej miestnosti dermatológ skontroluje materské znamienka, oftamológ premeria očný tlak, pľúcny lekár v práci vykoná spirometrický test počas firemného dňa zdravia.

Je to jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Odborník príde aj so svojim prenosným lekárskym vybavením priamo do vašej firmy, vyšetrí všetkých zamestnancov bez čakania a v prípade potreby komplexnejšej diagnostiky si jednotlivcov zavolá k sebe do ambulancie.

Zacvičte si za kancelárskym stolom

Joga, pilates, silový tréning, alebo kardio? Výber je na vás. Už hodina cvičenia týždenne dokáže zmierniť bolesti krku a chrbtice, znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení a dokonca zvýšiť produktivitu.  Objednajte si na deň zdravia lektora jogy, či zumby a zorganizujte cvičenie v práci. Ďalšou skvelou voľbou je fyzioterapeut, ktorý vám predvedie ako správne rozcvičiť partie tela, ktoré vás trápia. Nadobudnuté pohybové zručnosti praktizujte pravidelne, pokojne aj na stoličke pri vašom pracovnom stole a výsledky sa dostavia.

Raňajky vo firme

Vraví sa že raňajky sú základ dňa. Nie sú nutnosťou pre každého, ale určite vás už z rána poteší pripravené chutné jedlo. Prekvapte svojich kolegov raňajkami v práci, určite im tak spríjemníte deň. Vaše chuťové poháriky budú spokojné a jedlo vyvážené a pestré.

Prednáška o zdravej výžive

Ako sa vo výžive orientovať, na čo si dať pozor pri čítaní etikiet a aké živiny doplniť, ak ste v strese? Odpovede na podobné otázky sa dozviete počas prednášky pre zamestnancov o výžive. Práve výživa je téma, pri ktorej je potrebné správne zvoliť zdroj informácii.

Len nedávno  vyšla štúdia na Univerzite v Glasgove, ktorá potvrdila, že len na jednom z deviatich blogov o výžive sa nachádzali pravdivé, vedou podložené rady a odporúčania.

Britská dietetická asociácia zároveň dodáva, že podľa jej výskumov až 58% dospelých verí radám nekvalifikovaných osôb a to len na základe obľúbeností týchto ľudí na sociálnych sieťach a množstve “likes”.

Relax v práci

Na firemných dňoch zdravia nesmú chýbať relaxačné aktivity, kde si zamestnanci skutočne oddýchnu. Súčasťou môžu byť masáže krku a šije, lymfodrenáž, parafínové zábaly, zvuková terapiu alebo aj skupinová meditácia.