Len zdravé firemné raňajky nestačia: zamerajte sa na edukáciu zamestnancov v oblasti výživy

Autor :
Si tým, čo ješ. Toto sa dá aplikovať aj v pracovnej oblasti. Pokiaľ chcete fit a produktívnych zamestnancov, žiada si to kvalitné „palivo”. Dobrým riešením je zavedenie pravidelných zdravých firemných raňajok. No nielen tých. Pýta si to aj informácie z oblasti výživy. Váš pracovný kolektív treba nielen zdravo kŕmiť, ale tiež edukovať. Pozrite sa, ako na to.

zdravé firemné raňajky

 

Výživné zdravé raňajky sú základ

Mnohí pracujúci ľudia pri svojom uponáhľanom živote často zabúdajú alebo nemajú čas ani na raňajky. A ak predsa, tak to bývajú kombinácie ako káva a niečo sladké k nej, či len nejaký jogurtový nápoj a ovocie, aby sa nepovedalo. No to je žalostne málo.

Výživné zdravé raňajky sú základom. Mali by vás „nakopnúť” na celý deň, respektíve aspoň na jeho prvú polovicu 🙂 Ideálne teda, ak budú obsahovať okrem vitamínov a minerálov, aj vlákninu, komplexné sacharidy a netreba zabúdať ani na bielkoviny.

Zdravými raňajkami do firmy to nekončí

Pokiaľ vaši zamestnanci a kolegovia tiež patria k tým večne nestíhajúcim akékoľvek raňajky doma, môžete sa postarať o to, aby si ich našli po príchode do práce. Zdravé a nutrične bohaté. Môžete do nich zahrnúť napríklad v poslednom čase veľmi populárne smoothie misky, ktoré lahodia oku, žalúdku i zdraviu. Z ovocia, orechov, semiačok, jogurtu alebo mlieka, medu.

Nič nepokazíte tiež toastami z celozrnného chleba, so zdravými rastlinnými nátierkami. Pridajte vajíčko, avokádo, papriku. Milovníci sladkých raňajok sa potešia ovseným sušienkam. S jabĺčkami, brusnicami alebo hrozienkami, medom, škoricou.

Mať vo firme takéto raňajky je síce fajn, ale len hotovým jedlom pre zamestnancov by to pre vašu firmu v oblasti zdravej výživy nemalo končiť. Dôležité sú tiež vedomosti a zručnosti v príprave jedál. Osvojenie si konkrétnych zdravých receptov a odborných znalostí z prednášok. Tie dajú vašim zamestnancom do života omnoho viac ako len samotné zdravé raňajky.

Iste sa im bude páčiť napríklad taký livecooking workshop, na ktorom sa spojí teória s chutnou praxou. Osvoja si základné princípy stravovania a kombinovania surovín. Vďaka tomuto workshopu porozumejú jedlu v širšom kontexte.

Ďalšou prínosnou prednáškou môže byť tá o udržateľných stravovacích návykoch. Poskytne informácie, na základe ktorých vaši zamestnanci už viac nebudú otrokmi jednostranných obmedzujúcich diét, ale naskočia” na stravovací systém dlhodobo udržateľný v rámci zdravého životného štýlu. Dozvedia sa, ako pristupovať k jedlu efektívne, aby im dalo energiu, zabezpečilo kondíciu a zároveň chutilo. Tiež zistia, v akých potravinách nájdu potrebné živiny.

Uvidíte, že takýto vzdelávací a prínosný obsah sa stane motiváciou pre zamestnancov, aby sa vybrali v životospráve tou správnou cestou.

Mesačné balíky zdravia zamerané na výživu aj do vašej firmy

Chceli by ste svojim pracovníkom aj vy pravidelne poskytovať nielen zdravé raňajky, ale aj užitočné informácie z oblasti zdravého stravovania? Využite na to mesačné balíčky zdravia.

V rámci nich viete vo vašej firme zorganizovať rôzne prínosné prednášky a workshopy o zdravom varení, stravovaní, návykoch. Vaši zamestnanci môžu tiež absolvovať konzultácie s výživovým špecialistom, či merania telesnej kompozície, prostredníctvom ktorých si preveria hodnoty ako sú BMI, bazálny metabolizmus, energetický výdaj, viscerálny tuk, množstvo minerálov v tele… 

Staňte sa zdravou a výkonnou firmou. Do toho sa oplatí investovať. Zabezpečte zamestnancom benefit vo forme nadštandardnej zdravotnej starostlivosti priamo na pracovisku prostredníctvom Health Services Slovensko

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu