Infúzna terapia: účinná doplnková liečba aj podpora imunity

Autor :
Premýšľali ste už nad infúznou terapiou? Je to cesta, ako do svojho organizmu dostať potrebné živiny tým najúčinnejším spôsobom. Určite ste už počuli o intravenóznom podávaní vitamínu C. No podpora imunity nie je jediným dôvodom, prečo zvoliť infúznu terapiu. Pomáha pri mnohých ďalších procesoch v organizme a je vhodná ako podporná liečba i pri závažnejších ochoreniach.

infúzna terapia

 

Čo je to infúzna terapia?

Ide o intravenózne (vnutrožilové) podávanie infúznych roztokov alebo liekov. Využíva sa ako podporná liečba či preventívna terapia. Prostredníctvom nej sa poskytujú organizmu potrebné medikamenty, živiny, vitamíny, minerály, hydratuje sa. 

V minulosti bola infúzna terapia viazaná na hospitalizáciu v nemocnici, dnes už sa to dá vykonať pohodlne priamo na klinike. Jej benefity môžete využiť v rôznych prípadoch.

Ako sa vykonáva infúzna terapia?

Lekár alebo zdravotný pracovník najskôr posúdi potrebu infúznej terapie a zvolí vhodné liečivo alebo tekutinu, ktoré je potrebné podať. Infúzny roztok sa pripraví vo forme infúznej fľaše alebo vrecka s hadičkou a kvapkátkom. Následne zdravotný pracovník vpichne špeciálnu ihlu s kvapkátkom do vybranej žily, regulujúcu rýchlosť prísunu tekutiny. 

Počas infúznej terapie sa pacient pravidelne monitoruje krvný tlak, pulz a dýchanie, sledovanie akýchkoľvek nežiaducich účinkov alebo alergickej reakcie. Celý proces trvá necelú hodinu. Infúzna terapia môže byť jednorazová, alebo sa opakuje podľa potreby pacienta a odporúčania lekára (zvyčajne 2 až 10-krát). Nikdy však nie viac než raz denne.

V akých prípadoch pomáha infúzna terapia?

Zamerať sa prostredníctvom nej môžeme na podporu imunity, keďže infúzna terapia je možnosť, ako do svojho organizmu dostať vysokú dávku vitamínu C v tej najúčinnejšej forme. Takéto infúzie sú účinné v prípade oslabenej imunity, dlhodobého stresu či nadmernej záťaže organizmu až vyčerpania / vyhorenia. 

Pomáhajú zlepšiť metabolizmus, podporiť vstrebávanie vitamínov a minerálov, znížiť voľné kyslíkové radikály a celkovo omladiť organizmus. 

Prospešné sú tiež pri histamínovej intolerancii, reumatologických ochoreniach, alergiách, rovnako tak pri psychických problémoch. 

Infúzna terapia vitamínom C sa odporúča aj pacientom pred operáciami alebo počas rekonvalescencie na podporu hojenia rán. 

Tento druh terapie je tiež možno použiť ako podpornú liečbu pri zvýšenej dráždivosti centrálneho a periférneho nervového systému – tetánii, závratových stavoch (vertigo), seknutiach a bolestiach v chrbte, chronických ochoreniach pohybového aparátu, poruchách prekrvenia, neurologických problémoch, dokonca pri liečbe osteoporózy.

Stavte na súkromnú kliniku Profy

Hľadáte zdravotnícke zariadenie, kde sa môžete expresne objednať na infúznu terapiu k odborníkom? Podporiť tak svoju imunitu alebo pomôcť s liečbou závažnejšieho zdravotného problému? Obzeráte sa po dostupných termínoch spolu s kvalitným vyšetrením top lekárov? Stavte na súkromnú kliniku Profy. Pod jednou strechou u nás nájdete 4 imuno-alergológov, vďaka čomu patríme k najväčším pracoviskám takéhoto zamerania v Bratislave i v regióne. 

Okrem infúznej terapie či krvných odberov sú pacientom k dispozícii aj fyzioterapia a rehabilitácia, výživové poradenstvo, či cievna ambulancia. Objednáte sa jednoducho cez registračný systém. Kliniku Profy nájdete okrem Bratislavy ešte v Trnave. Tešíme sa na vašu návštevu.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu