Tipy starostlivosti o zamestnancov pre zvýšenie atraktivity zamestnávateľa

Autor :

Vytváranie a udržiavanie zdravého pracovného prostredia, kde sa zamestnanci cítia docenení a  podporovaní, je kľúčovým krokom pre zvýšenie atraktivity zamestnávateľa. Disponujete takým aj vy? Moderný zamestnávateľ by mal dbať o zdravie svojho kolektívu. V čom spočíva takáto starostlivosť o zamestnancov a s ktorými aktivitami sa oplatí začať?

zvýšenie atraktivity zamestnávateľa, starostlivost o zamestnancov

Správne zvolené aktivity pomáhajú pri organizácii na pravidelnej báze vytvoriť prostredie, ktoré je pre zamestnancov atraktívne a vďaka nemu sa zvýši ich spokojnosť. Zväčšia tiež lojalitu voči vám ako zamestnávateľovi a podporia vaše dobré meno smerom dnu i von. Využiť na ne môžete aj tzv. náhradné plnenie. Pri výbere dodávateľov produktov či služieb a zabezpečení celkového wellbeingu vo vašej firme si vyberte napríklad služby zrakovo postihnutých masérov, osôb s telesným postihnutím alebo sociálnym znevýhodnením. Starostlivosť o zamestnancov môže byť prospešná pre všetky zainteresované strany.

Workshopy pre zdravé telo i ducha

Poskytnite svojmu kolektívu príležitosti na rozvoj a vzdelávanie. Zabezpečte, aby mali prístup k školeniam, kurzom a workshopom, ktoré podporujú ich fyzické i duševné zdravie. Objednajte si do firmy napríklad fyzio workshop tvorený teóriou i praxou, prinášajúci rôzne uvoľňovacie cvičenia, základné pohybové vzory, tipy na tréningy a cviky, odporúčania na správne sedenie za počítačom či pomôcky na úľavu od nekomfortu a bolestí. Obľube sa isto  bude tešiť aj workshop o zdravej výžive a stravovaní, zložený z vedecky overených informácií. Na ňom sa vaši zamestnanci dozvedia napríklad to, čo všetko ovplyvňuje vnútornú biochemickú rovnováhu, ako si vytvoriť pozitívny vzťah s jedlom a nastaviť dlhodobo udržateľné návyky. Publikum určite zaujme i prednáška o mentálnom zdraví, zaoberajúca sa témami ako stres, vyhorenie, práca s emóciami, somatika, alebo nastavenie si hraníc. Veľká väčšina sa s týmito problémami isto už stretla a možno nevedela, ako ich riešiť…

Ste zvedaví na ešte viac prednášok a workshopov, ktoré môžete priniesť pre zamestnancov k vám do firmy? Navštívte náš web s pestrým výberom.

Konzultácie so špecialistami ako prevencia i záchrana

Starostlivosť o zamestnancov zahŕňa aj tú odbornú lekársku. Áno, máte to v moci. Zabezpečte do firmy konzultácie s odborníkmi, ktorí vám pomôžu vychytať zdravotné neduhy na pracovisku. Zavolajte si špecialistov ako očný lekár, neurológ, ortopéd, alergológ či výživový špecialista. Zamestnanci budú isto zvedaví na to, ako na tom sú s cievami, svalmi, kosťami a rôznymi hodnotami týkajúcimi sa ich kondície. V konečnom dôsledku to však nemusí byť len o preventívnych dátach. Takéto sedenie môžu pomôcť vyriešiť pretrvávajúce závažnejšie problémy. Zachránite si zamestnancov priamo pod svojou strechou a oni vám za to ostanú verní. Ako zamestnávateľ máte v rukách aj včasnú diagnostiku život ohrozujúcich chorôb. Rozmýšľali ste takto niekedy? Zatiaľ nie? Tak začnite. Pomôžeme vám s tým v Health Services. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Sono vyšetrenia ako benefit pre zvýšenie atraktivity zamestnávateľa

(Ultra)sonografia je diagnostická zobrazovacia technika využívaná na vizualizáciu svalov a vnútorných orgánov, ich veľkostí, štruktúry, patologických zmien alebo lézií. Ide o jednu z najefektívnejších metód, keďže lekárovi poskytuje množstvo cenných informácií. Poskytnite zamestnancom ako firemný benefit tento typ vyšetrenia a vaša popularita ako zamestnávateľa razom stúpne. Pomôžete im predísť mnohým vážnym civilizačným ochoreniam. Navyše tak ušetríte čas na oboch stranách. Lepšie ako keby vám zamestnanci chodili na vyšetrenia kade-tade, navyše v mnohých prípadoch i neskoro… 

Sonografické vyšetrenie je neinvazívne a bezbolestné. Pomôže včas odhaliť zdravotné komplikácie ako sú zápaly a poškodenia orgánov brušnej dutiny (žlčník, pečeň, obličky…), srdcovo-cievne ochorenia (poškodené cievy, trombóza, hypertenzia, ischemická choroba srdca…), karpálny tunel, často sa prejavujúci u ľudí pracujúcich s klávesnicou. Posvietiť si prostredníctvom neho môžete aj na pohybový aparát zamestnancov. Lekár na obrazovke spozoruje problematické postihnuté miesta a vie tak vyšetrenovaného okamžite nasmerovať k postupu.

Objednajte si sonografické vyšetrenie u nás v Health Services a neobanujete vy ani vaši zamestnanci.

 

Prineste zamestnancom priamo na pracovisko takéto benefity a vaša nadštandardná zdravotná starostlivosť sa vám bohato vráti. Vo forme zdravých, motivovaných a vďačných zamestnancov, rovnako tak i prostredníctvom skvelej povesti zamestnávateľa. Stavte na tematické balíky starostlivosti o zdravie od Health Services Slovensko. Nebojte sa, vy nebudete musieť nič extra riešiť, naši lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením. Rovnako tak sa môžete spoľahnúť na náš ústretový personál, ktorý pomôže firemné aktivity zastrešiť.

 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu