Tipy na starostlivosť o zamestnancov: Tieto firemné benefity sa zapáčia aj vášmu kolektívu

Autor :

Investovať čas i peniaze do zdravia zamestnancov sa opláca. Vďaka prevencii a včasnej intervencii sa môžu vyriešiť i závažnejšie problémy. Výsledkom bude produktívnejší kolektív. Potrebujete inšpiráciu? Máme pre vás tipy na starostlivosť o zamestnancov. Nasmerujeme vás na niekoľko aktivít, ktoré sa osvedčia aj vo vašej firme ako benefity pre zamestnancov.

tipy na starostlivost o zamenstnacov

Tipy na starostlivosť o zamestnancov:

 

Lekárske a preventívne vyšetrenia na pracovisku šetria cestu i čas

Nemusíte pacientov nutne posielať na vyšetrenia inam. Nemusia čakať a cestovať hodiny niekam za špecialistami. Nemusia si na lekárov míňať pracovné voľno. Niečo viete pre nich zabezpečiť formou firemných benefitov i priamo na pracovisku. 

Sonografické vyšetrenia odhaľujúce azda najväčší počet skrytých chorôb a zdravotných komplikácii, očný lekár, ortopéd, neurológ, dermatológ… Máte možnosť si do firmy vybrať rôznych špecialistov, ktorí prídu za vami so všetkým vybavením priamo na pracovisko.

Alergologické testy priamo na pracovisku odhalia záhadné ťažkosti

Pomôžte vo firme vychytať niektoré nevysvetliteľné zdravotné ťažkosti zamestnancov. Mnoho ľudí žije v nevedomosti, čo sa týka alergií a intolerancií. Nevedia si vysvetliť svoje zdravotné komplikácie. Raz a navždy to môžu osvetliť a vyriešiť práve alergologické testy. Doprajte vašim zamestnancom ako firemný benefit presnú diagnostiku, aby mohli svoje problémy konečne vyriešiť a viesť plnohodnotný život.

Fyzioterapeut pomôže s bolesťami, sedením, chodením i stresom

Ťažkosti s bolesťami chrbta, seknutý krk či stuhnuté svalstvo. S pomocou fyzioterapeuta dostanú vaši zamestnanci riešenia aj na tieto zdravotné komplikácie.  

Okrem toho sa môže povenovať správnemu sedeniu ponastavuje operadlo, opierky, výšku sedu a navrhne správne používanie pomôcok (klávesnica, monitor, stôl, podložka). 

Je potrebné posvietiť si aj na chôdzu vašich zamestnancov. Ak je dlhodobo nesprávna, môže to mať vplyv na chrbticu a hromadia sa tak rôzne bolesti. Fyzioterapet poskytne detailnú diagnostiku chodidla spojenú s konzultáciou. Zamestnanci získajú informácie o tom, ktorá časť chodidla je najviac zaťažovaná a tiež o rozložení hmotnosti. 

Nemenej dôležité sú v dnešnej hektickej dobe dychové cvičenia. Fyzioterapeut poradí také na uvoľnenie v stresových situáciách, zbavenie sa únavy či lepšie sústredenie sa. 

Psychológ ako bútľavá vŕba pre zamestnancov

Starostlivosť o zamestnancov by mala zahŕňať aj mentálne zdravie. Nezanedbávajte ho vo vašom kolektíve. Často ide ruka v ruke s fyzickou kondíciou. Od dobrého duševného zdravia sa  odvíja nielen výkon, ale i celková atmosféra vo vašej firme. Preto z času na čas určite prizvite na pracovisko psychológa, ktorý sa formou konzultácii povenuje napríklad nasledovným oblastiam:

  • stres a choroby z neho, 
  • syndróm vyhorenia,
  • šikanovanie.

Workshopy a prednášky pre zdravotnú osvetu vo firme

Čo tak viac vzdelávať svoj kolektív v oblasti zdravia?  Pozvite k vám do firmy špecialistov v oblasti výživy, cvičenia či spánku. Dozvedia sa, ako vylepšiť svoj životný štýl, vďaka ktorému sa stanú produktívnejšími. Takéto benefity pre zamestnancov vo forme prednášok a workshopov poslúžia ako motivácia, budú pre kolektív obohacujúce z dlhodobého hľadiska. Pre vás ako zamestnávateľa takisto. Vychováte si uvedomelých pracovníkov, ktorí vedia ako dosiahnuť rovnováhu v pracovnom a osobnom živote.

 

Tipy na starostlivosť o zamestnancov vám pomôžu zorganizovať úspešný wellbeing program. Ak hľadáte niekoho, kto vám pomôže zastrešiť zdravotné benefity pre zamestnancov u vás vo firme? Obráťte sa na Health Services. Ponúkame najkomplexnejší balíček služieb v tematicky rozdelených blokoch. Pôsobíme po celom Slovensku a spoľahnúť sa môžete na roky skúseností a tisícky spokojných zamestnancov. Kontaktujte nás a pripravíme vám ponuku na mieru.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu