Relax a masáže na pracovisku: tipy na konkrétne aktivity, ktoré zvoliť do vašej firmy

Autor :
Masáže na pracovisku, každý z nás ich z času na čas potrebuje, aj keď si možno nahovára, že netreba. Pomôžu odstrániť napätie, stres, stuhnutia, uľaviť od dlhodobejších bolestí… Zamestnanec by mal byť v prvom rade zdravý a spokojný, aby mohol byť produktívny. A k tomuto celkovému wellbeingu môžu výrazne prispieť pravidelné relaxačné aktivity. Masáž, zábaly, meditácia a dychové cvičenia. Čo keby ste ich v rámci nadštandardnej zdravotnej starostlivosti zabezpečili i na vaše pracovisko?

 

Aké relaxačné aktivity zvoliť k vám na pracovisko?

Nadštandardná starostlivosť o zamestnancov zahŕňa aj oblasť relaxu a regenerácie. Prineste ju na vaše pracovisko prostredníctvom nasledujúcich aktivít a výsledkom bude uvoľnenejší a motivovanejší kolektív s lepším pracovným nasadením.

Masáž na pracovisku na uvoľnenie stresu, napätia i bolestí

S oblasťou krčnej chrbtice majú problém takmer všetci zamestnanci, vykonávajúci sedavú prácu, alebo tí čo majú primnoho stresu. Ten sa totižto vo veľkom ukladá práve na tomto mieste. Už krátka masáž krku a šije môže pomôcť aspoň čo-to pouvoľňovať či eliminovať bolesti. Navyše pôsobí relaxačne a „nakopne” do zbytku pracovného dňa. Keďže táto masáž sa vykonáva cez oblečenie, je ideálna na spríjemnenie pracovnej rutiny kedykoľvek počas dňa. A ktorému zamestnancovi by sa nepáčil takýto benefit?

Parafínový zábal na zahriatie, prekrvenie i ako doplnková liečba

Špeciálny vosk, ktorý sa používa k liečebným a kozmetickým kúpeľom, vyniká svojou schopnosťou udržiavať teplo. Lokálna aplikácia parafínových zábalov pôsobí nielen relaxačne, ale dokáže aj uvoľňiť kŕče, eliminovať chronickú bolesť, zvýšiť prekrvenie a zlepšiť výživu tkanív. Pokiaľ vašich zamestnancov trápia zdravotné neduhy ako ochorenia pohybového aparátu, reuma, artritída, či neurologické ochorenia, môže im pomôcť ako doplnková liečba.

Meditácia a dychové cvičenia ako know-how nielen do pracovného života

Nevedia sa vaši zamestnanci uvoľniť, prípadne majú z času na čas problémy so sústredením a primeranými reakciami? Prineste k vám na pracovisko kombináciu vedenej hodiny meditácie a následných systematických dýchacích cvikov. Podporíte celkový wellbeing vo firme, ale aj fyzické a psychické zdravie jednotlivca. Meditačné aktivity pomôžu zamestnancom do života. Nielen do toho pracovného. Vďaka nim dokonale zrelaxujú telo aj myseľ a načerpajú novú energiu. Čo-to z postupov si osvoja a budú potom v prípade potreby vedieť efektívne použiť.

Vyskúšajte si masážš na pracovisku v rámci týždňa zdravia a následne si ich viete začleniť do mesačných balíkov zdravia Health Services. Zabezpečte zamestnancom benefity pomáhajúce uvoľniť stres a napätie priamo na pracovisku. Vy ako firma nemusíte riešiť takmer nič. Podklady pre internú komunikáciu budete mať pripravené a daní špecialisti prídu k vám so všetkým vybavením. Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu