Benefity pre zamestnancov a ako ich realizovať na pracovisku

Autor :

Zamestnanec by mal byť v prvom rade zdravý a spokojný, aby mohol byť produktívny. A k tomu vám poslúžia wellbeing programy vo firme. Môžete ich realizovať ako benefity pre zamestnancov. Dnes už existuje veľmi široká škála služieb realizovaných priamo na pracovisku. Vyšetrenia, diagnostiky či konzultácie v rôznych odboroch. Prevencia môže prísť priamo za vami na pracovisko.  

 

Čo je to wellbeing program? 

Wellbeing programy sa snažia o vytvorenie takého prostredia vo firme, v ktorom sa zamestnanci budú cítiť dobre. Rozvíjať v nich pocit bezpečia, rovnováhy a motivovanosti. Vďaka takémuto prostrediu môžu zamestnávatelia predísť stavom prepracovanosti, vyhorenia či mnohým chronickým ochoreniam a zdravotným komplikáciám. Vďaka wellbeing programu vie zamestnávateľ vybudovať zdravý, výkonný a najmä spokojný kolektív. 

 

Ako na dlhodobý wellbeing program? 

Wellbeing program môžete vo vašej firme rozbehnúť pomocou tematických balíkov Health Services. Vďaka nim podporíte na vašom pracovisku každý mesiac inú oblasť zdravia a životného štýlu. Prípadne realizovať na pravidelnej báze tie najviac preferované aktivity a diagnostiky. Tie zistíte veľmi jednoducho prostredníctvom prieskumu / dotazníka. V rámci pravidelnej starostlivosti o zamestnancov sú na výber napríklad Zdravý pohyb, Zdravé stravovanie, Zdravý zrak, či Alergie a imunita. Posvietiť si tiež môžete na srdce a cievy, kožu alebo pohybový aparát. A to zďaleka nie je všetko. Možnosti sú široké… 

 

Top aktivity a vyšetrenia pre zamestnancov s dlhodobým prínosom 

Veľmi populárnymi oblasťami, nad zastúpením ktorých by ste sa mali v rámci týždňa zdravia alebo mesačných balíčkov zdravia vo vašej firme zamyslieť, sú nasledovné: 

Diagnostika fyzioterapeutom – pomôže s riešením bolestí chrbtice, krku, svalov. Definuje problém, následne nastaví postup pre uvoľnenie / liečbu danej partie a posilnenie okolitých štruktúr.  

Fyzio workshop a ergonómia pracoviska – objasní základnú anatómiu a problematiku pohybového aparátu. Poradí, ako efektívne kompenzovať dlhé hodiny sedenia. Poučí zamestnancov o správnej polohe za počítačom a tiež o tom, akými pomôckami si vedia uľaviť od nekomfortu a bolestí. Odborník nastaví správne operadlo, opierky, vysvetlí dôležitosť správneho dýchania…  

Meranie telesnej kompozície – na základe týchto výsledkov si zamestnanci nielenže overia, ako na tom sú z hľadiska stavby tela, ale zistia sa tiež voľným okom neodhaliteľné nedostatky, ktoré môžu predstavovať závažnejšie zdravotné riziká.  

Preventívne vyšetrenia na pracovisku – diagnostika neurológom, psychológom, ortopédom, dermatológom, alergológom, vyšetrenie zraku, pľúc či srdca… 

Prednášky a workshopy s odborníkmi – napríklad v oblasti výživy, zdravia, vybraných chorôb, športu, motivácie, životného štýlu. 

Do nadštandardnej starostlivosti o zamestnancov môžete ďalej zakomponovať tiež prednášky o zvládaní stresu, poradenstvo o výžive či spánkových návykoch. 

 

Ako funguje realizácia aktivít, registračný systém a financovanie? 

Pre bezproblémový priebeh akcie sa využíva prispôsobený registračný systém. Prihlasovanie na jednotlivé aktivity a vyšetrenia sú jednoduché a pre HR manažéra nepredstavujú záťaž naviac. 

Spoločnosť s najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou, Health Services Slovensko, ho spravuje za vás, aby ste nemuseli zaťažovať interné kapacity. Poradí, ako najlepšie zložiť program, dodá podklady pre komunikáciu so zamestnancami a postará sa o komplexné zabezpečenie. Každý účastník sa prihlasuje na konkrétny termín. Vďaka tomu má vyhradený čas s odborníkom a nezdržiava sa čakaním. Lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením.  

No a vedeli ste, že financovať si tieto nadštandardné aktivity môžete buď prostredníctvom sociálnych fondov, alebo aj v rámci náhradného plnenia? Tak neváhajte a dajte si i vy vypracovať odborný plán starostlivosti o zamestnancov https://healthservices.sk/kontakt/. 

 

Veľkou výhodou je, že vy sami vo firme nemusíte nič riešiť. Podklady pre internú komunikáciu budete mať pripravené a lekári a iní odborníci prídu k vám so všetkým vybavením.   

Máte záujem o benefity pre zamestnancov na mieru? Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes. Disponujú najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou. 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu