Benefity pre zamestnancov a ako ich realizovať na pracovisku

Autor :

Zamestnanec by mal byť v prvom rade zdravý a spokojný, aby mohol byť produktívny. A k tomu vám poslúžia benefity pre zamestnancov vo firme. Na dlhodobej báze. Dnes už existuje veľmi široká škála služieb realizovaných priamo na pracovisku. Vyšetrenia, diagnostiky či konzultácie v rôznych odboroch. Prevencia môže prísť priamo za vami na pracovisko. Inšpirujte sa tematickými balíkmi zdravia.

 

Čo je to wellbeing program? 

Wellbeing programy sa snažia o vytvorenie takého prostredia vo firme, v ktorom sa zamestnanci budú cítiť dobre. Rozvíjať v nich pocit bezpečia, rovnováhy a motivovanosti. Vďaka takémuto prostrediu môžu zamestnávatelia predísť stavom prepracovanosti, vyhorenia či mnohým chronickým ochoreniam a zdravotným komplikáciám. Vďaka wellbeing programu vie zamestnávateľ vybudovať zdravý, výkonný a najmä spokojný kolektív.  Postarať sa, aby fyzické zdravie šlo ruka v ruke s tým duševným. Benefity pre zamestnancov v rámci wellbeing programu by mali byť navrhnuté tak, aby zamestnancom pomohli viesť celkovo zdravší a kvalitnejší život.

 

Ako na dlhodobý wellbeing program? 

Wellbeing program môžete vo vašej firme rozbehnúť pomocou tematických balíkov Health Services. Vďaka nim podporíte na pracovisku každý mesiac inú oblasť zdravia a životného štýlu. Alebo si spravte prieskum a na pravidelnej báze realizujte tie najviac preferované aktivity a diagnostiky. V rámci pravidelnej starostlivosti o zamestnancov sú na výber napríklad Zdravie pohybového aparátu, Kardiovaskulárne zdravie, Alergie a imunitný systém V rámci nich zamestnanci absolvujú prednášky, workshopy a vyšetrenia, ktoré im pomôžu viac sa o sebe naučiť a možno i včas odhaliť závažnejšie zdravotné problémy.

 

Benefity pre zamestnancov: Top aktivity a vyšetrenia s dlhodobým prínosom 

Veľmi populárnymi oblasťami, nad zastúpením ktorých by ste sa mali v rámci týždňa zdravia alebo mesačných balíčkov zdravia vo vašej firme zamyslieť, sú nasledovné: 

Diagnostika fyzioterapeutom – pomôže s riešením bolestí chrbtice, krku, svalov. Definuje problém, následne nastaví postup pre uvoľnenie / liečbu danej partie a posilnenie okolitých štruktúr.  Fyzioterapeut tiež zamestnancom ukáže základné cviky, ktoré im môžu slúžiť ako prevencia do budúcnosti.

Fyzio workshop a ergonómia pracoviska – objasní základnú anatómiu a problematiku pohybového aparátu. Poradí, ako efektívne kompenzovať dlhé hodiny sedenia. Poučí zamestnancov o správnej polohe za počítačom a tiež o tom, akými pomôckami si vedia uľaviť od nekomfortu a bolestí. Odborník nastaví správne operadlo, opierky, vysvetlí dôležitosť správneho dýchania…  

Meranie telesnej kompozície – na základe týchto výsledkov si zamestnanci nielenže overia, ako na tom sú z hľadiska stavby tela, ale zistia sa tiež voľným okom neodhaliteľné nedostatky, ktoré môžu predstavovať závažnejšie zdravotné riziká. Meranie ozrejmí hodnoty BMI, pomer tuku a svalov, hustotu kostí, rýchlosť metabolizmu a prezradí tiež, ako sú na tom s nebezpečným viscerálnym tukom (ten sa ukladá najmä okolo orgánov).

Preventívne vyšetrenia na pracovisku – diagnostika neurológom, psychológom, ortopédom, dermatológom, alergológom, vyšetrenie zraku, pľúc či srdca. V ktorej oblasti sa cítia vaši zamestnanci najviac ohrození? Vyberte si podľa priorít, alebo ich zabezpečte postupne do vašej firmy všetky.

Prednášky a workshopy s odborníkmizavolajte si do firmy odborníkov napríklad v oblasti výživy, zdravia, vybraných chorôb, športu, motivácie alebo životného štýlu. Niečo nové sa dozvedia a určite sa v mnohom nájdu.

Do nadštandardnej starostlivosti o zamestnancov môžete ďalej zakomponovať tiež prednášky o zvládaní stresu, poradenstvo o výžive či spánkových návykoch.

 

Ako funguje realizácia aktivít, registračný systém a financovanie? 

Pre bezproblémový priebeh akcie sa využíva prispôsobený registračný systém. Prihlasovanie na jednotlivé aktivity a vyšetrenia sú jednoduché a pre HR manažéra nepredstavujú záťaž naviac.

Spoločnosť s najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou, Health Services Slovensko, ho spravuje za vás, aby ste nemuseli zaťažovať interné kapacity. Poradí, ako najlepšie zložiť program, dodá podklady pre komunikáciu so zamestnancami a postará sa o komplexné zabezpečenie. Každý účastník sa prihlasuje na konkrétny termín. Vďaka tomu má vyhradený čas s odborníkom a nezdržiava sa čakaním. Lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením.  

No a vedeli ste, že financovať si tieto nadštandardné aktivity môžete buď prostredníctvom sociálnych fondov, alebo aj v rámci náhradného plnenia? Tak neváhajte a dajte si i vy vypracovať odborný plán starostlivosti o zamestnancov

 

Veľkou výhodou je, že vy sami vo firme nemusíte nič riešiť. Podklady pre internú komunikáciu budete mať pripravené.  

Máte záujem o benefity pre zamestnancov na mieru? Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes. Disponujú najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou. 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu