Vyšetrenie kože a znamienok je dôležité: Toto sú dôvody, prečo by ste si na ne mali posvietiť aj vo vašej firme

Autor :
Koža je veľmi dôležitým imunitným orgánom. Tvorí základnú bariéru medzi vonkajším prostredím a telom. Napriek tomu sa na ňu pri prevencii často zabúda. Áno, aj koža je oblasťou, na ktorú sa v rámci starostlivosti o zamestnancov oplatí zamerať. V súvislosti s kontrolou znamienok a diagnostikou vážnych ochorení. Zavolajte si do vašej firmy kožných špecialistov. Po poslednom lete, ktoré bolo dlhé a na slnečné lúče bohaté, možno na koži došlo nielen k tým pozitívnym zmenám…

 

Znamienka ako indikátor možných kožných ochorení

Prostredníctvom kontroly znamienok viete zamedziť nemalým rizikám. Niektoré ich zmeny totižto voľným okom len tak ľahko nepostrehnete.

Kožných ochorení je mnoho, od tých banálnejších až po veľmi závažné. Možno vás trápia iba začervenanie, svrbenie a vyrážky. Druhým levelom býva dermatóza, podobná alergickej reakcii. Stojí za ňou práve slnečné žiarenie. No a najväčším rizikom sú pigmentové škvrny. Môžu byť predzvesťou rakoviny kože.

Vo všeobecnosti, medzi najčastejšie ochorenia, ktoré privádzajú pacienta ku kožnému lekárovi, patria:

  • ochorenia vyvolané teplom alebo chladom (popáleniny, omrzliny), plesne,
  • ekzém, žihľavka, poruchy pigmentácie, bradavice,
  • kožné nádory (melanómy)  a vaskulitída (zápal malých ciev).

Ako prebieha vyšetrenie kože?

Vyšetrenie začína kožný lekár pohovorom, potom nasleduje kontrola znamienok a zhodnotenie ich stavu. V rámci konzultácie s odborníkom priamo na pracovisku majú zamestnanci možnosť prebrať aj iné kožné problémy, ak na ne majú podozrenie, alebo ich už trápia.

Na základe zhodnotenia lekár navrhne nastavenie liečby, prípadne použitie ďalších pomocných vyšetrovacích metód (lymfodrenáž, laser, fytoterapia, kožné testy, mikroskopické vyšetrenie).

Vyšetrenie kože je rýchle, bezbolestné a odporúča sa absolvovať každému aspoň raz ročne.

Prehľadný zoznam chránených dielní a sociálnych podnikov nájdete na stránke dielne.sk.  Vybrať si môžete podľa preferovaného kraja alebo predmetu činnosti, o ktorý máte záujem.

Prečo je zdravie kože dôležité aj v pracovnej oblasti?

Estetické problémy znižujú sebavedomie a vplývajú i na psychické zdravie. Svrbenie, alergie, ekzémy a rôzne kožné infekcie zase znepríjemňujú deň. Majú vplyv na pracovnú efektivitu a sústredenie.

No a tie najvážnejšie kožné ochorenia zhubného charakteru sú strašiakom nielen pre pracovný život. Tu už ide o všetko. Pravidelná prevencia na pracovisku aj v tejto oblasti je preto na mieste. Myslite na to každoročne a prispejte k celkovému wellbeingu na pracovisku.

Záleží vám na zdraví vašich zamestnancov a kolegov? Stavte na zdravotnú starostlivost s Health Services. V rámci našich služieb viete skombinovať skupinové i individuálne aktivity, zamerané na zdravie a prevenciu.

Môžu byť súčasťou týždňa zdravia, ale pre lepší efekt je fajn ich zaradiť po dobu jedného až troch mesiacov.

Pripravíme vám podklady pre internú komunikáciu a naši lekári prídu k vám so všetkým vybavením. Nemusíte nič špeciálne riešiť a financovanie viete vybaviť prostredníctvom náhradného plnenia.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu