Zdravie vo firme je dôležité: Ako začať s preventívnou starostlivosťou na pracovisku?

Autor :

Chcete produktívny kolektív? Ak ste moderný a uvedomelý zamestnávateľ, tak si spočítate, že to dosiahnete aj vďaka starostlivosti o zamestnancov v oblasti zdravia. Dajte si záležať na prevencii. Pýtate sa, ako začať? Skúste do firmy zaviesť nasledujúce aktivity. Prejdite od dní zdravia k dlhodobej preventívnej starostlivosti o zamestnancov.

preventívna starostlivosť o zamestnancov

Zdroj foto: Healthservices.sk

Dni zdravia sú skvelým odrazovým mostíkom

Ešte ste ich nikdy neorganizovali? Na prvý raz sa odporúča skúsiť radšej niečo menšie, aby ste si vedeli lepšie spraviť prehľad a zozbierať feedbacky. Pripravte si predom prieskum, o aké oblasti zdravia je vo vašej firme najväčší záujem a podľa toho vyberte aktivity. Snažte sa skombinovať teóriu s praxou. Prestriedajte prednášky a worshopy s meraniami a vyšetreniami.

Nemusíte si na to rezervovať len jeden deň. Nezahlťte zamestnancov všetkým naraz. Boli by z toho len unavení a podujatie by sa minulo svojmu účinku. Rozložte aktivity radšej na viaceré dni. Nech si kolektív stíha užiť aktivity a ich pestrosť.

Pokiaľ ste už niekedy v minulosti dni zdravia organizovali, skúste si dať dokopy informácie, dojmy, výsledky. Čo sa podarilo a čo nie. Spravte to tentokrát trochu inak. Lepšie.

Pri organizácii sa môžete obrátiť na náš tím v Health Services. Pomôžeme vám s procesom, zastrešíme aktivity, zabezpečíme odborníkov. Odľahčíme tak vaše firemné kapacity, pričom sa budete môcť spoľahnúť, že vám v rámci možností splníme všetky vaše požiadavky.

Dlhodobá preventívna starostlivosť o zamestnancov ako vyšší level 

Máte za sebou už niekoľko úspešne zorganizovaných dní zdravia, vďaka ktorým ste si už spravili nejaký ten obraz a pomohli vychytať niektoré závažné problémy na pracovisku? Je čas prejsť do ďalšieho levela. Na dlhodobú starostlivosť o zamestnancov. Zvyšujte zdravie, pohodu a produktivitu kolektívu na pravidelnej báze počas celého roka. Pýtate sa, ako to docieliť? Ako na organizáciu niečoho takéhoto? Nebude to príliš náročné na naplánovanie? Nie. Bude to jednoduchšie než si myslíte. Stačí staviť na zabehnutý systém, ktorý sa osvedčil už pri stovkách zamestnancov. Využite pestré mesačné balíčky Health Services. V rámci nich sa môžete zamerať na nasledovné oblasti:

  • kardiovaskulárne zdravie – sonografia ciev, vyšetrenie srdca, prednáška na tému spánok;
  • pohybový aparát – vyšetrenie neurológom / ortopédom, Individuálna diagnostika fyzioterapeutom, fyzio workshop;
  • karpálny tunel – vyšetrenia a preventívne aktivity na včasné odhalenie jedného z najčastejších rizík pre ľudí pracujúcich s počítačom;
  • zrak – očná perimetria, meranie hrúbky rohovky a očného tlaku;
  • koža – kontrola znamienok a zhodnotenie ich stavu, plus konzultácia ďalších kožných problémov;
  • alergia a imunitný systém – alergologické testovanie, vyšetrenie pľúc, sonografia brušnej dutiny;
  • výživa a životospráva – meranie telesnej kompozície, prednášky na tému zdravého stravovania, životosprávy, varenia.

Pripravíme vám balík preventívnej starostlivosti o zamestnancov na mieru. Môžete aktivity striedať každý mesiac. Alebo sa zamerať na jednu oblasť po dlhší čas. Výber je na vás. No nezabudnite vziať do úvahy preferencie pracovného kolektívu. Vždy je to najmä o ľuďoch.

Tak čo, idete do toho? Radi by ste boli atraktívnym zamestnávateľom, ktorý sa pravidelne stará o zdravie a pohodu kolektívu? Obráťte sa na Health Services. Well-being služby máme navrhnuté tak, aby pravidelne poskytovali preventívne vyšetrenia a komplexnú starostlivosť v rôznych oblastiach zdravia. Vyberte si z našej pestrej ponuky a budujte spokojný a výkonný tím.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu