Urologické vyšetrenia u vás vo firme: možnosť, ako ich bezplatne absolvovať ešte pred 50-tkou

Autor :
Urologické vyšetrenie. Strašiak všetkých mužov, ale pritom veľmi dôležitá prevencia. Problémom je, že ho poisťovne preplácajú až po 50-ke. V súvislosti so zvýšeným rizikom rakoviny prostaty. Ženy tiež môžu byť postihnuté radou chronických urologických ochorení. Vyskytujú sa často i u tých mladých, kde predstavujú komplikáciu v osobnom a rovnako tak aj v pracovnom živote. Čo by ste povedali na to, keby sa dala zariadiť možnosť včasnej preventívnej intervencie? A rovno u vás vo firme ako urologické vyšetrenie ultrazvukom v rámci starostlivosti o zamestnancov?

 

Prečo je urologické vyšetrenie také dôležité?

V rámci starostlivosti o zamestnancov ste si už možno posvietili na oblasti ako sú srdce a cievy, zrak či psychické zdravie.

No čo močové a pohlavné ústrojenstvo? Nezatláča sa tak nejako nevedomky do úzadia? Pozor na to, v tejto oblasti môžu číhať mnohé zdravotné riziká. Ochorenie prostaty, močového mechúra či ciest, obličkové koliky, únik moču, poruchy ejakulácie a erekcie, ale aj nádory.

Predíďťe zápalovým alebo až zhubným neduhom zamestnancov a kolegov včasnou intervenciou urológa. Nedopusťte, aby sa podceňované problémy stali chronickými a došlo tak k poškodeniu dôležitých orgánov.

Zbavte vašich kolegov bolestí a komplikácií v každodennom živote a prispejte k wellbeingu na pracovisku prostredníctvom zabezpečenia preventívnych vyšetrení. Najlepšie zakomponovaním sonografie, zameranej na oblasť močovej a pohlavnej sústavy. Netreba ich nikam posielať, nikam chodiť, dá sa to zariadiť priamo na pracovisku.

Ako prebieha urologické vyšetrenie?

Urológ sa s vami najprv porozpráva, aby zistil, či už evidujete nejaké ťažkosti s močením alebo pri pohlavnom živote. Prípadne máte nejaké podozrenie alebo predispozície v rodine.

Následne si na zdravie vašej močovej a pohlavnej sústavy posvieti prostredníctvom sonografického vyšetrenia. Táto metóda využíva fyzikálne vlastnosti ultrazvukového vlnenia s cieľom zobrazenia vnútorných orgánov. Konkrétne ich veľkosti, štruktúry, možných patologických zmien, porúch. 

Urologické vyšetrenie ultrazvukom predstavuje umiestnenie sondy zariadenia na brucho, ktoré sa predtým natrie špeciálnym gélom. Následne lekár na monitore sleduje stav prostaty, močového mechúra, obličiek. 

Takáto prehliadka, ktorú viete absolvovať aj u vás vo firme, dokáže diagnostikovať celé spektrum ochorení močovej a pohlavnej sústavy. Ide o jednu z najefektívnejších metód.

Ako na urologické vyšetrenie u vás vo firme?

Toto rýchle a pritom precízne vyšetrenie, vhodné pre mužov i ženy, môžete zakomponovať napríklad do dní zdravia. Alebo si na problematickejšiu oblasť zdravia posvietiť v rámci dlhodobejšej zdravotnej starostlivosti o zamestnancov a začleniť ju do niektorého z mesačných balíčkov zdravia. No a vedeli ste, že financovať si túto nadštandardnú starostlivosť o zamestnancov môžete aj v rámci náhradného plnenia?

 

So zdravotnou starostlivosťou a unikátnymi aktivitami od spoločnosti Health Services Slovensko sa dočkáte zdravých, spokojných a motivovaných zamestnancov. Výhodou je tiež, že vy ako firma nemusíte riešiť takmer nič. Naši lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením. Poskytnú vyšetrenia, poradenstvo, odporúčania a možno pomôžu zachytiť rôzne zdravotné neduhy ešte v ich počiatkoch…

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu