Firemné benefity: Tipy, ako vytvoriť zdravé pracovné prostredie pre vašich kolegov

Autor :

Každý moderný zamestnávateľ by mal dbať o vytvorenie takého pracovného prostredia, v ktorom by sa zamestnanci cítili nielen dobre, ale aj zdravo. Ako na to? Cieleným výberom firemných benefitov. Firemné benefity zamerané rovnako na fyzické ako i psychické zdravie. Máme pre vás tipy na čo zacieliť a prostredníctvom akých aktivít.

firemné benefity

Naše tipy na firemné benefity:

 

Preventívne prehliadky ako firemné benefity

Zavolajte si do firmy kvalifikovaných odborníkov, ktorí zamestnancom poskytnú konzultácie i s vyšetreniami. Očný lekár, neurológ, ortopéd, dermatológ, či alergológ môžu pravidelne zavítať na vaše pracovisko.

Túžite preventívnymi vyšetreniami dosiahnuť čo najlepšie výsledky? Riešením je sonograf. Lekár prostredníctvom neho vie skontrolovať cievy a žily, orgány brušnej dutiny, pohybový aparát a odhaliť môže aj častý problém u ľudí pracujúcich s počítačom – karpálny tunel. Viac než fajn benefity pre zamestnancov a rovnako tak užitočné pre zamestnávateľa, čo poviete?

Naučte zamestnancov zdravšie žiť

Riešením sú  fyzio workshopy, v rámci ktorých sa zamestnanci dozvedia základné informácie o pohybovom aparáte a starostlivosti oň. Témy ako zdravý chrbát, uvoľňovacie cvičenia, základné pohybové vzory, tréning a cvičenie, aeróbne športy padnú ako firemné benefity viac než vhod.

Pokiaľ už niekoho trápi konkrétny problém, uvíta konzultáciu s fyzioterapeutom. Či už ide o dlhodobé bolesti chrbta, seknutý krk či natiahnutý sval, odborník ich buď na mieste vyrieši alebo odporučí terapiu.

Dôležitú súčasť zdravého životného štýlu tvorí aj strava. Zorganizujte vo firme prednášky i na túto tému. V ponuke Health Services sú také zložené z vedecky overených informácií. Lektori v nich objasňujú, ako poznať potraviny, ktoré konzumujeme, ako nediétovať, ako si vytvoriť pozitívny vzťah k jedlu a čo všetko ovplyvňuje vnútornú biochemickú rovnováhu.

O celkovom zdraví zamestnancov dosť vypovie aj také meranie telesnej kompozície. V spojení s konzultáciou s výživovým poradcom odhalí základné údaje o vašom tele – BMI, bazálny metabolizmus, percento tuku a podiel svalov, stav kostí… a zároveň všetko podrobne vysvetlí, odborník nastaví individuálny kalorický príjem a pridá odporúčania, čo zmeniť v životnom štýle.

Zamerajte sa na ergonómiu pracoviska

Prostredníctvom fyzioterapeuta vyriešite na pracovisku také užitočné detaily ako sú individuálne nastavenie sedenia (operadlo, opierky, výška sedu), stola, monitora, či klávesnice. Naučíte kolektív správne používať niektoré pomôcky (napríklad podložku pod nohy). Zamestnanci si tak viac nebudú zbytočne ničiť chrbát či zrak. Uvedomia si tiež dôležitosť správneho osvetlenia či akustiky.

Aj duševné zdravie je dôležité

Takáto starostlivosť o zamestnancov je veľmi potrebná. Veď kto sa v dnešnej dobe môže pochváliť tým, že ho netrápi ani stres, ani vyhorenie, ani vypäté emócie a je úplne v pohode? Pravdepodobne málokto. Zamerajte sa vo vašej firme na elimináciu duševnej nepohody. Poskytnite zamestnancom pravidelne konzultáciu s psychológom či prednášky na túto tému, ktoré pomôžu ozrejmiť niektoré ťažkosti a nájsť riešenia. 

 

Máte záujem o firemné benefity pre zamestnancov na mieru? Nielen v rámci dní zdravia, ale dlhodobo? Odporúčame vám tematické balíky starostlivosti o zdravie s programom na celý rok, ktorý si viete prispôsobiť podľa vašich predstáv. Vďaka nim premeníte vaše pracovisko na zdravšie a spokojnejšie. Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes. Disponujeme najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou. 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu