Firemné benefity: Tipy, ako vytvoriť zdravé pracovné prostredie pre vašich kolegov

Autor :

Každý moderný zamestnávateľ by mal dbať o vytvorenie takého pracovného prostredia, v ktorom by sa zamestnanci cítili nielen dobre, ale aj zdravo. Ako na to? Riešením sú firemné benefity zamerané rovnako na fyzické ako i psychické zdravie. Máme pre vás tipy na čo zacieliť a prostredníctvom akých aktivít.

firemné benefity

Naše tipy na firemné benefity:

 

Preventívne prehliadky ako firemné benefity

Zavolajte si do firmy kvalifikovaných odborníkov, ktorí zamestnancom poskytnú konzultácie i s vyšetreniami. Očný lekár, neurológ, ortopéd, dermatológ, či alergológ môžu pravidelne zavítať na vaše pracovisko.

Túžite preventívnymi vyšetreniami dosiahnuť čo najlepšie výsledky? Riešením je sonograf. Azda najuniverzálnejšia diagnostická metóda. Lekár prostredníctvom neho vie skontrolovať cievy a žily, orgány brušnej dutiny, pohybový aparát a odhaliť môže aj častý problém u ľudí pracujúcich s počítačom – karpálny tunel. Prostredníctvom sonografu sa dajú včas zachytiť i nebezpečné choroby srdca, odhaliť blokády tepien či vnútorné krvácanie. Sú to viac než klasické firemné benefity pre zamestnancov. Tieto môžu zachrániť to najcennejšie. Ľudský život.

Naučte zamestnancov zdravšie žiť

Tipy a cviky od fyzioterapeuta

Riešením sú  fyzio workshopy, v rámci ktorých sa zamestnanci dozvedia základné informácie o pohybovom aparáte a starostlivosti oň. Témy ako zdravý chrbát, uvoľňovacie cvičenia, základné pohybové vzory, tréning a cvičenie, aeróbne športy padnú ako firemné benefity viac než vhod.

Pokiaľ už niekoho trápi konkrétny problém, uvíta konzultáciu s fyzioterapeutom. Či už ide o dlhodobé bolesti chrbta, seknutý krk či natiahnutý sval, odborník ich buď na mieste vyrieši alebo odporučí terapiu.

Veľká skupina zamestnancov možno len potrebuje zmeniť životný štýl. Napohľad v maličkostiach, do ktorých ich profesionálne vnesie práve fyzioterapeut. Poradí im, ako využiť aj malé chvíľky počas dňa pre zdravie a naučí ich mini cvičebné zostavy, ktoré môžu vykonávať kdekoľvek. Takisto ich upozorní na nesprávne pohybové návyky či držanie tela, aby do budúcna prešli vážnejším zdravotným komplikáciám.

Nastavenie jedálnička a merania

Dôležitú súčasť zdravého životného štýlu tvorí aj strava. Zorganizujte vo firme prednášky i na túto tému. V ponuke Health Services sú také zložené z vedecky overených informácií. Lektori v nich objasňujú, ako poznať potraviny, ktoré konzumujeme, ako nediétovať, ako si vytvoriť pozitívny vzťah k jedlu a čo všetko ovplyvňuje vnútornú biochemickú rovnováhu. Zamestnanci možno budú prekvapení, na čo všetko má jedlo vplyv a ako im správne nastavenie pomôže stať sa efektívnejšími.

O celkovom zdraví zamestnancov dosť vypovie aj také meranie telesnej kompozície, ktoré právom patrí medzi najobľúbenejšie firemné benefity. V spojení s konzultáciou s výživovým poradcom odhalí základné údaje o tele – BMI, bazálny metabolizmus, percento tuku a podiel svalov, stav kostí… Zároveň všetko podrobne vysvetlí, nastaví individuálny kalorický príjem a pridá odporúčania, čo zmeniť v životnom štýle. Tieto čísla pekne „čierne na bielom” budú pre zamestnancov motiváciou, aby niečo na svojom prístupe zmenili.

Zamerajte sa na ergonómiu pracoviska

Prostredníctvom fyzioterapeuta vyriešite na pracovisku také užitočné detaily ako sú individuálne nastavenie sedenia (operadlo, opierky, výška sedu), stola, monitora, či klávesnice. Naučíte kolektív správne používať niektoré pomôcky (napríklad podložku pod nohy). Zamestnanci si tak viac nebudú zbytočne ničiť chrbát či zrak. Uvedomia si tiež dôležitosť správneho osvetlenia či akustiky. Osvoja si niektoré jednoduché cviky v čase prestávok… Kancelária sa im stane prirodzenejším a zdravším prostredím. Ergonómia pracoviska je dôležitým aspektom, na ktorom by ste ako moderný zamestnávateľ mali stavať a nepodceňovať pohodlie kolektívu. Doprajte zamestnancom takýto firemný benefit, prostredníctvom ktorého budú vidieť, že vám na nich naozaj záleží.

Aj duševné zdravie je dôležité

Starostlivosť o zamestnancov v tejto oblasti je veľmi potrebná. Veď kto sa v dnešnej dobe môže pochváliť tým, že ho netrápi ani stres, ani vyhorenie, ani vypäté emócie a je vždy maximálne v pohode? Pravdepodobne málokto. Zamerajte sa vo vašej firme na elimináciu duševnej nepohody. Poskytnite zamestnancom pravidelne konzultáciu s psychológom či prednášky na túto tému, ktoré pomôžu ozrejmiť niektoré ťažkosti a nájsť riešenia. Odhaľte psychické problémy jednotlivcov na pracovisku či nezhody v kolektíve včas. Predchádzajte im. Riešte ich, kým nebude neskoro… Odmenou vám budú pokoj, dobré vzťahy a harmónia na pracovisku.

Firemné benefity na mieru i na vaše pracovisko

Máte záujem o firemné benefity pre zamestnancov na mieru? Nielen v rámci dní zdravia, ale dlhodobo? Odporúčame vám tematické balíky starostlivosti o zdravie s programom na celý rok, ktorý si viete prispôsobiť podľa vašich predstáv. Vďaka nim premeníte vaše pracovisko na zdravšie a spokojnejšie. Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes. Disponujeme najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou, špičkovými odborníkmi a rokmi skúseností..

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu