Zdravé stravovacie návyky vo firme: kľúč k produktívnejšiemu pracovisku

Autor :

Pýtate sa ako na zdravé stravovacie návyky? Ste na správnom mieste. Sme to, čo jeme. Kto by si na sebe nevšimol, ako ho dokáže, či už pozitívne alebo negatívne, ovplyvniť jedlo? Krátkodobo – únava, nervozita, sústredenie, prílev energie; alebo dlhodobo – chorľavosť, obezita, trávenie, stav pokožky. Dbajte aj vo vašej firme o to, aby mali zamestnanci vedomosti i prístup k zdravej životospráve. Ako na to? Napríklad prostredníctvom dní zdravia a týchto troch pravidelných aktivít na pracovisku.

Zdravé Stravovacie Návyky

Zdroj foto: Healthservices.sk

Zdravé stravovacie návyky vo firme: Začnite vzdelávaním v oblasti výživy

Ono sa to ľahko povie: „Od zajtra prechádzam na zdravú životosprávu.” No potom príde realita a človek zistí, že má málo informácií, alebo v nich chaos a v konečnom dôsledku tak nevie čo, ako a kedy jesť. Preto sa treba celoživotne vzdelávať aj v tejto oblasti. 

Podporte zamestnancov pri prechode na zdravú životosprávu prostredníctvom prednášok o výžive a stravovaní. Vedecky overené informácie v podaní lektorov, ktorí zrozumiteľne vysvetlia, ako poznať konzumované potraviny, ako nemusieť diétovať, ako si vytvoriť pozitívny vzťah s jedlom a tešiť sa naň každý deň, či čo všetko ovplyvňuje vnútornú biochemickú rovnováhu… Prednášky môžete zakomponovať napríklad do aktivít v rámci dní zdravia. Vzdelajte vašich zamestnancov ešte predtým, ako sa pustia do komplexnej premeny životného štýlu. Niekoľkonásobne sa vám to vráti v podobe motivovanejších, produktívnejších pracovníkov, plných energie a odhodlania.

Zaveďte zdravé raňajky alebo ovocie do firmy

Prieskumy ukazujú, že mnoho ľudí sa ráno nestíha naraňajkovať. A ak predsa len, často to nie sú zrovna najzdravšie výbery. Káva, cigareta, koláčik, nejaký fast food cestou… Výsledkom sú potom nulová energia, slabá koncentrácia a zďaleka nie postačujúci výkon v práci. 

Zlepšite to. Zamestnancom i sebe vo firme. Pripravte im zdravé raňajky na pracovisku. Obľúbené a zdravé sú napríklad čerstvé celozrnné pečivo, domáce nátierky, lokálna zelenina. Alebo zabezpečte nejakú tú desiatu či olovrant v podobe ovocia do firmy. Pravidelná vitamínová „nálož” pomôže ochrániť energetické rezervy vašich zamestnancov aj ich imunitu. 

Zabezpečte do firmy merania telesnej kompozície

Merania a následné vyhodnocovania telesnej kompozície doplnené o konzultáciu s výživovým špecialistom majú potenciál stať sa jedným z najobľúbenejších firemných benefitov pre zamestnancov. Aj u vás. Práve prostredníctvom nich môžete zamestnancom demonštrovať dôležitosť zdravej životosprávy. 

Nejde len o základné čísla zobrazujúce váhu či BMI. Prístroj odhalí aj viscerálny tuk okolo orgánov, množstvo minerálov v tele, percento svalovej hmoty, stav kostí, či rýchlosť metabolizmu. Namerané hodnoty im podrobne vysvetlí odborník v oblasti výživy a stravovania a na základe nich vie nastaviť individuálny kalorický príjem. Objednajte si takéto meranie k vám na pracovisko, a vôbec to nemusí byť len v rámci dní zdravia 🙂

Health Services pomôže zlepšiť životosprávu vo vašej firme a prinesie zdravé stravovacie návyky

Chceli by ste svojim pracovníkom pomôcť na ceste za zmenou životného štýlu / životosprávy? Poskytnúť im potrebné informácie z oblasti zdravého stravovania a zabezpečiť konkrétne veci, aby sa veci pohli vpred i v prospech vašej firmy? Stavte na Health Services Slovensko a staňte sa s našou pomocou atraktívnejším zamestnávateľom. Pomôžeme vám zorganizovať rôzne užitočné prednášky a workshopy o zdravom stravovaní, varení, návykoch. Vaši zamestnanci môžu pravidelne absolvovať konzultácie s výživovým špecialistom, či merania telesnej kompozície. 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu