Alergo testovanie aj vo vašej firme: odhaľte, čo sa skrýva za záhadnými zdravotnými problémami na pracovisku

Autor :
Alergie sú v posledných desaťročiach veľmi rozšírené. Kým niektorých sme si vedomí už od detstva, ďalšie v nás skryto driemu až do neskoršieho dospelého veku. Pozorujete na sebe určité zdravotné problémy a neviete, čomu ich pripísať? Môže za tým byť práve alergická reakcia. Zistite, na čom ste, aj vďaka benefitu pre zamestnancov v podobe alergo testovania vo firme.

 

Alergie na pracovisku

Isto nám dáte za pravdu, že tieto chronické problémy neprispejú k celkovej harmónii alebo wellbeingu vo vašej firme. Zamestnanci trpiaci alergiami bývajú často podráždení, unavení a sú dni, keď majú k produktivite, spokojnosti a vyrovnanosti veľmi ďaleko… Najhoršie, ak o svojich problémoch nevedia, resp. netušia, kam ich zaradiť… Pomôžte im ich odhaliť.

Najznámejšie a najviac sa vyskytujúce alergie

V závislosti od druhu alergie sa individuálne pristupuje k jej liečbe. No v prvom rade je potrebné odhaliť alergén a vyhýbať sa mu. Toto sú najbežnejšie z alergií v našich končinách:

  • peľová alergia (stromy, kvety, trávy, obilniny),
  • alergia na roztoče (neprimeraná reakcia na roztoče bytového prachu), 
  • alergia na plesne (telo reaguje na spóry vláknitých húb),
  • alergia na zvieratá (najmä mačky a psy),
  • alergia na hmyz (silná reakcia na poštípanie),
  • potravinová alergia (napríklad histamínová alebo laktózová intolerancia), 
  • alergia na lieky (organizmus prehnane reaguje na látky obsiahnuté v podanom medikamente),
  • atopický ekzém (silne svrbiace chronické zápalové ochorenie kože, spôsobené jej zvýšenou citlivosťou na rozličné látky),
  • alergická nádcha a astma (spúšťať ich môžu pele, roztoče, vírusy, fyzická námaha i silné emócie).

Možné príznaky alergií

Často vás trápia upchatý nos, výtok, kýchanie, slzenie očí, suchý kašeľ? Objavuje sa u vás dýchavica a bývate dosť unavení? Mávate po požití určitých druhov potravín bolesti brucha, nadúvanie, zápchu, hnačku, pocity na vracanie? Svrbieva vás pokožka, na pravidelnej báze sa objavujú vyrážky alebo opuchy?  Dosť bolo otázok, hor sa na vyriešenie príčin týchto stavov. Nechcete predsa, aby sa opakovali donekonečna.

Ako funguje alergo testovanie vo firme?

Na zistenie alergie sa používa bezpečná metóda kožného testu. Tzv. prick test overí, či telo alergicky reaguje na skúšanú látku, resp. či je prítomný alergén. Možno ho praktizovať v každej vekovej skupine a v ktoromkoľvek období. Aj vo vašej firme ako jeden z užitočných benefitov pre zamestnancov.

A ako to celé funguje? Na vnútornú stranu predlaktia sa nanesú kvapky podozrivých alergénov a následne sa cez ňu aplikuje jemná milimetrová lanceta tak, aby sa narušila celistvosť pokožky a telo mohlo na alergén reagovať. To, či ste alergický na skúšanú látku, sa odhalí za niečo viac ako štvrťhodinku. Buď sa vám v mieste aplikácie vytvorí svrbiaca začervenaná vyvýšenina, alebo sa zistí, že tento alergén u vás nie je prítomný.

 

Uvítali by ste aj vo vašej firme z času na čas takúto nadštandardnú starostlivosť o zamestnancov, ktorá by pomohla vyriešiť viaceré záhadné zdravotné problémy, nájsť konkrétne riešenia a predísť tak zníženému pracovnému výkonu? Unikátnu aktivitu začlenenú napríklad do firemných dní zdravia si viete v rámci Slovenska zabezpečiť jedine cez spoločnosť Health Services Slovensko. Naši lekári a odborníci prídu do vašej firmy so všetkým potrebným vybavením. Zabezpečte si aj ku vám tento zamestnanecký benefit.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu