Health week verzus mesiac zdravia: Ktorý benefit pre zamestnancov sa do vašej firmy hodí viac?

Autor :
Zamestnanec by mal byť v prvom rade zdravý a spokojný, aby mohol byť produktívny. A k tomu vám poslúžia špeciálne aktivity vo firme. Môžete ich realizovať ako benefity pre zamestnancov. Obľúbenosti sa v posledných rokoch teší health week, ale viac výsledkov vám prinesie taký mesiac zdravia. Pýtate sa, prečo? 

 

health week

Health week ako obľúbený benefit pre zamestnancov

Okrem aktivít ako sú zdravé raňajky, ovocie do firmy, či rôzne cvičenia na pracovisku, mnohé firmy aspoň raz do roka organizujú health week. Ten patrí medzi obľúbené benefity pre zamestnancov. Nejde len o spestrenie firemného života ako takého a motiváciu zamestnancov, ale aj navedenie na zdravší a plnohodnotnejší životný štýl. Pre zamestnávateľa je to zase skvelý spôsob, ako preventívne „vychytať” možné problémy, ktoré by v blízkej budúcnosti mohli spôsobiť pokles pracovnej efektivity.

Pred zorganizovaním týždňa zdravia sa robí prieskum, o ktoré oblasti je medzi zamestnancami najväčší záujem. Následne príde na rad oslovenie daných odborníkov a dohadovanie termínov. Najčastejšie sa v rámci týždňa zdravia pokrývajú nasledovné oblasti:

  • meranie telesnej kompozície (BMI index, podiel svalov a tuku, voda v tele, metabolizmus, stav kostí),
  • diagnostika fyzioterapeutom (konzultácia problémov s chrbticou, krkom, svalmi, dychové cvičenia, nastavenie operadla či opierky),
  • fyzio a ergonómia pracoviska (ako správne sedieť za počítačom, pomôcky pre vylepšenie komfortu),
  • preventívne vyšetrenia na pracovisku (diagnostika neurológom, ortopédom, vyšetrenie pľúc či srdca, oční špecialisti..)
  • alergologické testy,
  • konzultácia so psychológom (podpora mentálneho zdravia, eliminácia stresu, burnout syndrómu…)
  • prednášky s odborníkmi (oblasti výživy, športu, medicíny…)

Chcete si to uľahčiť? Na trhu dnes už nájdete spoločnosti, ktoré toto všetko ponúkajú pod jednou strechou a zoberú si za vás na starosť celý manažment. Okrem týždňa zdravia vám však vedia ponúknuť aj niečo viac…

Pestré mesačné balíky zdravia

Mali by ste vedieť, že pokiaľ chcete aj vy patriť medzi firmy plné produktívnych zamestnancov, health weak už nestačí… Najviac preferované aktivity a diagnostiky sa môžu realizovať na pravidelnej báze. Vďaka nim sa zabezpečí dlhodobá starostlivosť o zamestnancov. Formou mesačných balíčkov zdravia. 

Viete si ich flexibilne nastaviť podľa oblasti, ktorú aktuálne potrebujete podporiť. Nachádza sa na pracovisku množstvo zamestnancov, ktorí bojujú s problémami so zrakom? Posvieťte si na oči viac. Prostredníctvom očnej perimetrie, merania hrúbky rohovky a očného tlaku…  Vyskytujú sa vo vašej firme vo zvýšenej miere ťažkosti s bolesťou chrbtice? Pokryte zopár mesiacov špeciálnymi vyšetreniami a aktivitami s odborníkmi na túto oblasť. Sú u vás tichým strašiakom cievy, srdce a tlak? Nenechajte to zájsť do nebezpečných stavov, špecializovaný mesačný balík zdravia môže výrazne pomôcť. Často prehliadanou býva koža. Čo tak zamerať sa najmä po lete aj na ňu? Prostredníctvom kontroly znamienok viete zamedziť nemalým rizikám. 

Pokiaľ chcete byť stopercentne zdraví a výkonní zamestnanci, toto je tá správna cesta. Mesiac zdravia vám prinesie výsledky a poznania, od ktorých sa budete vedieť vo vašej firme odrážať ďalej.

Zabezpečte si aj ku vám zamestnanecký benefit vo forme nadštandardnej zdravotnej starostlivosti priamo na pracovisku prostredníctvom Health Services Slovensko. Netreba nič riešiť, lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením. Široká škála zdravotných služieb pomôže zamestnancom po fyzickej aj psychickej stránke. Môžete očakávať profesionálny prístup, promptnosť, ústretovú komunikáciu a zdravotné benefity na mieru.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu