Svetový deň zdravia: využite ho vo firme na podporu povedomia o prevencii

Autor :

Vedeli ste, že jeden deň v roku je venovaný špeciálny zdraviu? Ide o 7. apríl. Čo tak na Svetový deň zdravia zorganizovať aj ten firemný a podporiť tak povedomie o dôležitosti prevencie? Poradíme vám, akými aktivitami ho vyplniť, aby ste pokryli dôležité i obľúbené oblasti. Buďte pokrokový zamestnávateľ, choďte s dobou a chovajte si zdravý kolektív. Vždy, keď sa vyskytne príležitosť.

Svetový deň zdravia

Zdroj foto: Healthservices.sk

Svetový deň zdravia ako dôležitá pripomienka

Pýtate sa, prečo práve 7. apríl? Je to totižto zároveň i deň založenia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Stalo sa tak v roku 1948. Hlavným cieľom Svetového dňa zdravia je pripomenúť si, že zdravie nie je samozrejmosť a treba si ho udržiavať. Rovnako tak fyzické ako i duševné. Starostlivosť oň by sme nemali podceňovať. No a veľmi veľa robí práve prevencia. Ako ste na tom s ňou vo vašej firme? Majú zamestnanci dostatočné povedomie? Alebo u nich prevažuje tendencia zanedbávania sa? Možno vám prospeje, ak si Svetový deň zdravia vo vašom firemnom kalendári zvýrazníte a zamyslíte sa, ako ho využiť pre vylepšenie vecí.

6 tipov na Svetový deň zdravia u vás vo firme

Možno aj inokedy cez rok organizujete vo firme deň zdravia, aby ste zlepšili povedomie o dôležitosti prevencie. No to nie je prekážkou. Práve naopak. Lepšie ako jedno takéto veľké podujatie raz za dlhý čas sú viaceré menšie počas roka. Prípadne kombinácia Tak smelo do toho. Pripomeňte si Svetový deň zdravia prostredníctvom starostlivo vybraných a naplánovaných aktivít aj u vás vo firme. Máme pre vás niekoľko tipov:

  1. Meranie telesnej kompozície jednoznačne patrí medzi najpopulárnejšie, zamestnanci majú v priebehu zopár minút k dispozícií o sebe množstvo dát. BMI index, podiel svalov a tuku, stav kostí, rýchlosť metabolizmu…  
  2. Prednáška o výžive a stravovaní zaujímavá téma, v rámci ktorej lektori zrozumiteľne objasnia, ako si urobiť poriadok v potravinách, vytvoriť pozitívny vzťah s jedlom a nemusieť diétovať. 
  3. Fyzio workshopy s fyzioterapeutom súhrn dôležitých informácií, tipov a cvikov so zameraním na zdravý chrbát, uvoľnenie, základné pohybové vzory, tréning, aeróbne športy. 
  4. Prednáška o mentálnom zdraví otvorte vášmu kolektívu aj túto oblasť, ktorá sa často zanedbáva. Odborníci sa povenujú témam ako sú stres, vyhorenie, práca s emóciami, somatika, digitálna striedmosť, toxická produktivita…
  5. Vyšetrenie kože a znamienok práve koža je oblasť tela, ktorá nám môže dlhodobé zanedbávanie prevencie vrátiť v podobe závažných problémov. Nechajte odborníka, aby vašim zamestnancom skontroloval znamienka dermatoskopom.
  6. Vyšetrenie ciev vybavte pre zamestnancov aj toto vyšetrenie, prostredníctvom sonografu je možné odhaliť najväčšie množstvo skrytých problémov. Krvné zrazeniny, ateroskleritické zmeny i hypertenziu.

Na naplánovanie a zabezpečenie týchto aktivít nemusíte využívať obmedzené firemné kapacity. Šetrite si ich. Obráťte sa radšej na náš tím odborníkov v Health Services. My to za vás celé zastrešíme. Na vás ostane len správne komunikovať a chcieť veci zmeniť k lepšiemu 🙂

Svetový Deň Zdravia s Health Services

Staňte sa atraktívnejším zamestnávateľom, organizujte dni zdravia pravidelne. Pomôžeme vám pretaviť ideálne predstavy o takomto podujatí do skutočnosti. Zabezpečíme preventívne vyšetrenia priamo na pracovisku, fyzioterapeutov, masérov a rôzne zaujímavé workshopy. Neváhajte nás v Health Services kontaktovať. Za 7 rokov sme vyšetrili sme už viac ako 30-tisíc zamestnancov. Zaraďte sa k nim aj vy s vaším kolektívom. Sme vám k dispozícii 24/7.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu