Vyšetrenie srdca na pracovisku: diagnostika EKG odhalí mnohé životu nebezpečné riziká

Autor :
Zdravotné benefity pre zamestnancov sa v poslednom čase stali mimoriadne populárnymi. Poskytujú príležitosť flexibilne riešiť aj dlhodobejšie problémy, ktoré možno odkladali. Predísť väčším rizikám a možno tiež nečakaným úmrtiam… Patrí sem aj vyšetrenie srdca na pracovisku. Viete ho realizovať priamo na pracovisku. Potrební špecialisti prídu za vami so všetkým vybavením.

Varovné znaky, že so srdcom niečo nie je v poriadku

Pokiaľ u niektorého zamestnanca po dlhší čas sledujete, alebo on sám sa sťažuje na nasledovné príznaky, je jednoznačným adeptom na vyšetrenie u kardiológa:

  • neutíchajúca bolesť či tlak v hrudi,
  • búšenie srdca, 
  • vynechávanie úderu,
  • vysoký pokojový pulz,
  • dýchavica a sťažené dýchanie,
  • závraty,
  • veľká slabosť a únava.

Ako prebieha preventívne vyšetrenie srdca na pracovisku?

Netreba sa naň nejako špeciálne pripravovať. No odporúča sa aspoň štvrťhodinku predtým si dopriať úplný pokoj. Čiže chvíľu neriešiť žiadne urgentné telefonáty či mailovačky” 🙂 Len si tak posedieť v kancelárii alebo v relax kútiku.

Vyšetrenie sa realizuje za použitia prístroja EKG. Ten dokáže posúdiť atypické zmeny srdca, zohľadniť jeho frekvenciu, pozrieť sa na pravidelnosť rytmu. Takisto hodnotí i tvar, výšku a umiestnenie jednotlivých vĺn myokardu. 

Lekár na základe týchto informácii posúdi, či je srdce zdravé, prípadne aké komplikácie a ochorenia mu hrozia pri zväčšení alebo zúžení niektorých častí. A to všetko ešte predtým, než pocítite akékoľvek príznaky. 

Neskryjete ani už prekonaný infarkt, či preťažené cievy. Súčasťou preventívneho vyšetrenia srdca je aj meranie krvného tlaku. Zdravý jedinec by si ho mal udržiavať v medziach do 130/85 mmHg v pokoji. 

V rámci jednej hodiny vie takto špecialista priamo u vás na pracovisku zvládnuť až 6 ľudí. Zabezpečte si aj u vás vo firme takúto nadštandardnú starostlivosť o zamestnancov.

Určite nechcete, aby sa vaša firma musela potýkať s takýmito rebríčkami. Myslite a konajte preto preventívne. Zabezpečte si špecialistov na zdravotnú starostlivosť priamo na pracovisko. Obráťte sa na spoločnosť Health Services. Preventívne vyšetrenie srdca a edukatívne prednášky môžu byť súčasťou týždňa zdravia, ale pre lepší efekt je fajn ich zaradiť po dobu aspoň jedného mesiaca. Tie nasledujúce sa už potom môžete povenovať ďalším súvisiacim. Napríklad cievam či stresu. Vy ako firma nemusíte riešiť takmer nič. Podklady pre internú komunikáciu budete mať pripravené a daní lekári prídu k vám so všetkým vybavením. No a financovanie si viete vybaviť prostredníctvom náhradného plnenia. Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu