Preventívne sonografické vyšetrenia aj do vašej firmy: podporte vďaka nim wellbeing na pracovisku

Autor :
Wellbeing na pracovisku: Chcete byť naozaj ukážkový zamestnávateľ? Najlepšie taký, čo bude dbať aj o zdravie zamestnancov, včas pomôže odhaliť zdravotné komplikácie a zabezpečí, aby sa im predchádzalo. To sa podarí vďaka sonografickému vyšetreniu. Odborníci môžu prísť aj do vašej firmy a starostlivosť o zamestnancov bude naozaj špičková. Či už ide o tých v office, alebo vo výrobe, všetci môžu mať skryté zdravotné problémy, ktoré treba včas odhaliť.

 

Najčastejšie zdravotné riziká, s ktorými sa môžete stretnúť na pracovisku

Moderný zamestnávateľ dbá aj o prevenciu a myslí na preventívnu zdravotnú starostlivosť o zamestnancov na pracovisku. Jeho cieľom by mal byť v prvom rade stopercentne fit kolektív. Zaraďte sa k takým tiež, využitím možnosti sono vyšetrenia viete včas zistiť prípadné zdravotné riziká u vašich pracovníkov? Aj touto cestu podporíte wellbeing na pracovisku. Skúste sa zamerať najmä na nasledovné:

Karpálny tunel

Ide o syndróm, ktorý sa často prejavuje u ľudí pracujúcich s klávesnicou. Dlhodobé ohnutie zápästia spôsobuje tlak na karpálny tunel, konkrétne na stredový nerv v ňom. Neblahým dôsledkom je nervové ochorenie, pri ktorom sa šľacha preťaží a opuchne. Začne sa tak zmenšovať priestor v zápästnom tuneli. Typickým prejavom karpálneho tunela je pálenie, mravčenie, bolesti prstov či celej ruky. Pri pokročilom stupni syndrómu sa objavujú bolesti aj v noci a zhoršuje sa citlivosť v prstoch. V poslednom štádiu dochádza k úplnej strate citu v rukách. Karpálny tunel vám diagnostikuje neurológ pomocou elektrofyziologického vyšetrenia.

Preventívny screening orgánov brušnej dutiny

Pečeň, pankreas, žlčník, či obličky sú orgány, ktoré citlivo reagujú na zvýšený stres či narušenú životosprávu. Prostredníctvom preventívneho screeningu môže lekár objaviť rôzne zápaly, obštrukcie a ochorenia tráviacej či močovej sústavy. Ide o neinvazívnu metódu diagnostiky ochorení tráviaceho traktu, ktorú je možné vykonať na lekársky predpis, ale aj bez neho. Čo tak toto vyšetrenie zaradiť raz za čas medzi zdravotné benefity pre zamestnancov?

Cievy a tepny

Ochorenia srdca a ciev patria k najčastejším príčinám úmrtia, preto je prevencia voči nim veľmi dôležitá. Screening pomáha diagnostikovať srdcovo-cievne a obehové diagnózy ešte predtým, ako sa objavia symptómy. Vyšetrenie sonografom je neinvazívne a bezbolestné, poskytuje informácie o štruktúre cievy, priechodnosti a rýchlosti šírenia krvi, pomáha určiť stupeň poškodenia. Dokáže odhaliť ochorenia ako sú ischemická choroba, chronická žilová nedostatočnosť, žilová trombóza, tromboflebitída, či hypertenzná choroba srdca. 

Pohybový aparát

Sonografické vyšetrenie pohybového aparátu sa zaoberá kĺbmi a  mäkkými tkanivami (svaly, šľachy, väzivá). Pre lekára alebo terapeuta je kľúčom k zisteniu hlavných príčin bolestí. Zisťuje tiež pacientovo držanie tela, pohybové stereotypy, svalovú nerovnováhu a mnoho ďalších fragmentov, ktoré si žiadajú nápravu.

Túto unikátnu aktivitu si viete v našich končinách zabezpečiť jedine cez spoločnosť Health Services Slovensko. Pokiaľ necháte vašich zamestnancov vyšetriť prostredníctvom ultrazvuku, môžete tak predísť neželaným stratám či zníženej produktivite. Naši lekári a odborníci prídu k vám so všetkým vybavením. Zabezpečením zdravotnej starostlivosti budete mať výkonnejších zamestnancov. Šetríte tak čas, kapacity, financie.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu