Prevencia vo firme na prvom mieste: 3 kroky, ako začať s preventívnou starostlivosťou o zdravie zamestnancov

Autor :

Preventívna starostlivosť o zdravie zamestnancov vo firme vám môže pomôcť udržať zdravý produktívny kolektív a aj celkovo ušetriť náklady. Poskytuje zamestnancom priestor riešiť s kvalifikovanými odborníkmi problémy, ktoré možno dlhšie odkladajú, alebo o nich ešte vôbec nevedia. Preto by mal na ňu myslieť každý moderný uvedomelý zamestnávateľ. Pýtate sa, ako začať so starostlivosťou o zamestnancov? Prinášame jednoduchý návod.

Preventívna Starostlivosť o Zdravie

Zdroj foto: Healthservices.sk

Nájdite si firmu, ktorá pokryje služby, naplánuje, zastreší…

Chceli by ste začať prinášať zdravotné benefity zamestnancom na pravidelnej báze? Zamerať sa na ich well-being nielen na pracovisku a vytvárať im aktivity na mieru? Vyberte si firmu, ktorá vám pomôže všetko naplánovať, zastreší registračný systém a postará sa o bezproblémový priebeh či už dní zdravia alebo dlhodobého konceptu starostlivosti o zamestnancov. Vyberte si niekoho, kto šetrí váš čas i peniaze a súčasne má bohaté skúsenosti v podobe 6 rokov na trhu a viac než 30-tisíc vyšetrených zamestnancov. 

Vyberte si spoločnosť so širokou ponukou populárnych individuálnych vyšetrení, skupinových workshopov a prednášok. Stavte na Health Services  s pôsobnosťou po celom Slovensku. 

Organizujte pravidelne dni zdravia

Firemné dni zdravia na pracovisku pomáhajú zamestnávateľom zvýšiť povedomie o nevyhnutnosti prevencie medzi zamestnancami a zároveň ju priamo aj zabezpečiť. Ako na ich organizáciu?

Najprv sa spraví prieskum,  o ktoré oblasti je medzi zamestnancami najväčší záujem. Potom nasleduje oslovenie odborníkov a dohadovanie termínov. Samotné aktivity môžu prebiehať individuálne a/alebo v skupinách. Ideálne ich rozložiť na viacero dní v rámci týždňa zdravia. 

Medzi najpopulárnejšie aktivity aktuálne patria nasledovné:

  • sonografické vyšetreniaprostredníctvom neho je možné skontrolovať až 6 osôb za hodinu, resp. cca 50 kolegov za deň, sonografom sa dajú odhaliť napríklad syndróm karpálneho tunela, krvné zrazeniny, chronická žilová nedostatočnosť, či ischemická choroba srdca.
  • alergologické testy – pomôžu vyriešiť záhadné dlhodobé ťažkosti, na ktoré sa s pomocou alergológa nájde odborné vysvetlenie i riešenie.
  • diagnostika fyzioterapeutom a ergonómia pracoviska – zameria sa na ťažkosti zamestnancov s chrbticou či krkom, pomôže im správne nastaviť operadlo, opierky, vysvetlí dôležitosť správneho dýchania, upozorní na nesprávne návyky.
  • konzultácia so psychológom – prediskutujú sa problémy ako sú stres a choroby z neho, syndróm vyhorenia, či šikanovanie.
  • meranie telesnej kompozície zamestnanci sa dozvedia BMI index, zistia podiel svalov a tuku či vody v tele, stav kostí, rýchlosť metabolizmu…

Prineste do firmy koncept celoročnej preventívnej starostlivosti o zdravie

Chcete postúpiť do tretieho levela a zabezpečiť pre zamestnancov dlhodobú starostlivosť? Stavte na tematické balíky starostlivosti o zdravie. Využite v rámci nich rôzne preventívne vyšetrenia na pracovisku. Každý mesiac sa môžete zamerať na inú oblasť – kardiovaskulárne zdravie, pohybový aparát, alergie a imunitný systém, zrak, koža…

A vyskladať si z nich preventívny program na celý rok. Pomocou vyšetrení môžete pomôcť zamestnancom včas odhaliť rôzne zdravotné problémy. V Health Services priamo zabezpečíme lekárov a odborníkov priamo na vaše pracovisko aj so všetkým vybavením. Na vás je len výber aktivít.

 

Preventívne vyšetrenia priamo na pracovisku, vzdelávacie prednášky a workshopy vás vedia okrem iného tiež zatraktívniť ako zamestnávateľa. Využite to. S Health Services sa vám podarí nastúpiť na úspešnú cestu prevencie. Našim klientom poskytujeme najvyššiu možnú zdravotnú kvalitu s dostupnosťou v čo najkratšom čase. No a vedeli ste, že na financovanie aktivít môžete využiť náhradné plnenie v rámci chránenej dielne?

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu