Ako na atraktívnejšie pracovisko? Spravte z neho miesto plné benefitov pre zamestnancov

Autor :
Zamýšľate sa nad tým, ako na atraktívnejšie pracovisko? Pomocou wellbeing programu. Pýtate sa, čo všetko to obnáša? Potešíme vás. Starostí s tým budete mať minimum. Stačí si len správne vybrať na základe prieskumu a pustiť sa do toho. O zvyšok sa už postarajú odborníci.

Čo je to wellbeing program?

Wellbeing programy sa snažia o vytvorenie takého prostredia vo firme, v ktorom sa zamestnanci budú cítiť dobre. Rozvíjať v nich pocit bezpečia, rovnováhy a motivovanosti. Vďaka takémuto prostrediu môžu zamestnávatelia predísť stavom prepracovanosti, vyhorenia či mnohým chronickým ochoreniam a zdravotným komplikáciám. Vďaka wellbeing programu vybudujú zdravý, výkonný a najmä spokojný kolektív.

Premeňte vaše pracovisko na miesto plné benefitov pre zamestnancov

Moderný zamestnávateľ by mal dbať o zdravie svojich pracovníkov. No iba health weak raz do roka už nestačí. Pomôžte vašim zamestnancom po fyzickej aj psychickej stránke dlhodobo. A oni sa vám odvďačia zvýšenou produktivitou. 

Čo by ste povedali na prevenciu, ktorá príde priamo za zamestnancami? Wellbeing program, ktorý sa zameria na najčastejšie zdravotné neduhy, no pomôže aj zrelaxovať a nastaviť správnu životosprávu? Spravíte tak vaše pracovisko atraktívnejším. Zamestnanci si budú vedomí toho, že tu už viac nenájdu len pracovné povinnosti, ale aj niečo navyše pre ich osobné blaho.

Benefity vo forme zdravotnej starostlivosti na pracovisku poskytnú zamestnancom priestor riešiť problémy s kvalifikovanými odborníkmi. Aj tie vážnejšie či chronickejšie, ktoré možno dlhší čas odkladajú. Vyšetrenia, diagnostiky a konzultácie pomôžu nasmerovať na ten správny postup. 

Benefity vo forme relaxu, masáží a meditácií zase naučia vašich zamestnancov uvoľniť sa, lepšie ovládať stres a svoje emócie. Postarajú sa o ich psychické zdravie, ktoré je tiež veľmi dôležité.

Ako na dlhodobý wellbeing program?

Wellbeing program môžete vo vašej firme rozbehnúť pomocou tematických balíkov Health Services. Vďaka nim podporíte na vašom pracovisku každý mesiac inú oblasť zdravia a životného štýlu. Prípadne realizovať na pravidelnej báze tie najviac preferované aktivity a diagnostiky. Tie zistíte veľmi jednoducho prostredníctvom prieskumu / dotazníka. V rámci pravidelnej starostlivosti o zamestnancov sú na výber napríklad Zdravý pohyb, Zdravé stravovanie, Zdravý zrak, či Alergie a imunita. Posvietiť si tiež môžete na srdce a cievy, kožu alebo pohybový aparát. A to zďaleka nie je všetko. Možnosti sú široké…

Veľkou výhodou je, že vy sami vo firme nemusíte nič riešiť. Podklady pre internú komunikáciu budete mať pripravené a lekári a iní odborníci prídu k vám so všetkým vybavením.  

Máte záujem o benefity pre zamestnancov na mieru? Zabezpečíme vám také na základe prieskumu. Pridajte sa k desiatkam spokojných klientov Health Services Slovensko už dnes. Disponujeme najširšou ponukou aktivít pod jednou strechou. Všetko máme kompletne zastrešené, čiže vy sa nemusíte o nič starať. A financovanie môžete poriešiť aj prostredníctvom náhradného plnenia.

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu