Organizácia firemných dní zdravia: Tieto aktivity určite nevynechajte

Autor :

Chcete patriť medzi moderných a zároveň prosperujúcich zamestnávateľov? Organizácia firemných dní zdravia je prvým krokom. Oplatí sa brať ohľad aj na zdravie vašich zamestnancov. Zvýšiť povedomie o prevencii vo vašej firme a vychytať tak závažnejšie zdravotné riziká a komplikácie v budúcnosti vám zabezpečia firemné dni zdravia. Obávate sa ťažkostí pri organizácií? Chýbajú vám na toto kapacity? Pomôžeme a poradíme vám. 

Organizácia firemných dní zdravia

Buďte zamestnávateľ, ktorý ide s dobou a vníma širšie súvislosti. Zabezpečte zamestnancom aspoň raz do roka benefit vo forme natandardnej zdravotnej starostlivosti priamo na pracovisku. Popri iných pracovných povinnostiach vás môže odrádzať množstvo času venovaného organizácii well-being programu. No nemusí to tak byť. Lekári a odborníci vedia prísť priamo k vám na pracovisko so všetkým vybavením. Odľahčíme vám celý proces, nechajte firemné dni na našich pleciach.

Organizácia firemných dní zdravia

Ešte pred samotným zorganizovaním týždňa zdravia sa robí prieskum, o ktoré oblasti je medzi zamestnancami najväčší záujem. Aby ste si najprv spravili filter a nepokrývali niektoré oblasti zbytočne na úkor tých najpreferovanejších. Zamyslite sa tiež nad cieľovkou vo vašej firme. 

Potom nasleduje oslovenie daných odborníkov a dohadovanie termínov. A tu už je priestor pre spoločnosť, ktorá toto všetko ponúka pod jednou strechou a zariadi za vás celý manažment.

Samotné aktivity môžu prebiehať individuálne a/alebo v skupinách. Ideálne tiež, aby ste zamestnancov nezahltili všetkým v jeden deň. Radšej aktivity rozložte v rámci týždňa. Je tiež dôležité vybudovať si pri dňoch zdravia rutinu. Pokiaľ chcete, aby sa účasť na nich zvyšovala a mali ste proces pod kontrolou, organizujte ich na pravidelnej báze. V neposlednom rade, nepodceňujte dostatočnú komunikáciu — s predstihom, opakujte, zdôrazňujte. Takisto počúvajte zamestnancov a zbierajte feedbacky.

Organizácia firemných dní zdravia vás zatraktívni ako zamestnávateľa a na financovanie aktivít môžete využiť náhradné plnenie v rámci chránenej dielne?

Organizácia firemných dní zdravia: Aké sú aktuálne trendy

V dnešnej dobe sa množstvo zamestnancov, často i mladých, stretáva so syndrómom karpálneho tunela. Ohrození sú najmä pracovníci v administratíve. Do firemných dní zdravia preto odporúčame zahrnúť aj sonografické vyšetrenie zamerané špeciálne na túto oblasť. Vedeli ste, že takto je možné skontrolovať až 6 osôb za hodinu? Takže za deň viete mať vyšetrených približne 50 kolegov.

Vyšetrenie, pri ktorom sa dá odhaliť najväčšie množstvo skrytých problémov? Jednoznačne sonografia ciev. Zakomponujte ju do firemných dní zdravia. U vašich zamestnancov možno odkryje nasledovné zdravotné komplikácie:

 • zúženie priechodnosti ciev,
 • chorobné rozšírenie alebo natrhnutie cievnej steny,
 • ateroskleritické zmeny ciev,
 • krvné zrazeniny,
 • chronická žilová nedostatočnosť,
 • ischemická choroba dolných končatín,
 • hypertenzná choroba srdca…

Podobné prípady sme už v Health Services neraz odhalili vďaka preventívnym vyšetreniam vo firmách. Pacientom sme následne zabezpečili aj termíny na operácie.

Čo sa týka fyzického zdravia, obľúbené sú  merania telesnej kompozície. Ľudia boli, sú a vždy budú zvedaví na čísla, štatistiky, porovnania — motivujú ich k tomu, aby aspoň na chvíľu niečo so sebou urobili. Tak im túto aktivitu v rámci firemných dní zdravia doprajte a nasmerujte ich správnym smerom. Hádam im to zopár týždňov vydrží 🙂

Vyšetrenie kože a znamienok je rýchle a môže zachrániť život 

Koža tvorí základnú bariéru medzi vonkajším prostredím a telom. Napriek tomu, že ide o najväčší orgán tela, sa na ňu pri prevencii často zabúda. Pritom estetické problémy v podobe vyrážok, škvŕn či pigmentácii znižujú sebavedomie a vplývajú i na psychické zdravie. No a včasná detekcia podozrivých znamienok alebo lézií vám môže zachrániť život.  Rakovina kože je tu najväčším strašiakom. Majte ju na zreteli aj v rámci firemnej starostlivosti.

Vyšetrenie začína kožný lekár pohovorom, potom nasleduje kontrola znamienok prostredníctvom dermatoskopu (neinvazívneho ručného zariadenia na dôkladnú kontrolu pokožky) a zhodnotenie ich stavu. Celý proces trvá 10 až 15 minút. Vyšetrenie kože je teda rýchle, bezbolestné a odporúča sa absolvovať každému aspoň raz ročne.

V rámci konzultácie s odborníkom priamo na pracovisku majú zamestnanci možnosť prebrať aj iné kožné problémy, napríklad dermatózu či nadmernú pigmentáciu.

Lekár im na základe diagnostiky priamo navrhne liečbu, alebo im odporučí ešte použitie ďalších pomocných vyšetrovacích metód (lymfodrenáž, laser, fytoterapia, kožné testy, mikroskopické vyšetrenie), pokiaľ problém nie je úplne jednoznačný.

Vyšetrenie ciev nasmeruje zamestnancov na operácie včas

Prostredníctvom tohto vyšetrenia je možné odhaliť najväčšie množstvo skrytých problémov? Sonografia ciev pomáha diagnostikovať srdcovo-cievne a obehové diagnózy ešte skôr, ako sa objavia symptómy. Zakomponujte ju do firemných dní zdravia. Vyšetrenie sonografom je neinvazívne a bezbolestné, poskytuje informácie o štruktúre cievy, priechodnosti a rýchlosti šírenia krvi v nej. Lekár vie prostredníctvom neho spoľahlivo určiť stupeň poškodenia ciev. U vašich zamestnancov môže pomôcť včas detekovať nasledovné zdravotné komplikácie:

 • zúženie priechodnosti ciev,
 • chorobné rozšírenie alebo natrhnutie cievnej steny,
 • ateroskleritické zmeny ciev,
 • krvné zrazeniny,
 • poruchy zrážanlivosti krvi,
 • zápalové stavy ciev,
 • hypertenzná choroba srdca,
 • chronická žilová nedostatočnosť,
 • ischemická choroba dolných končatín,
 • nádory…

Práve vďaka takýmto preventívnym vyšetreniam vo firmách sa následne vedia promptne zabezpečiť aj termíny na operácie. Zachraňujete tak zdravie a možno i život vašich zamestnancov.

Fyzio workshopy pomôžu uľaviť od bolestí a zbaviť sa zlých návykov

Fyzio workshopy organizované Health Services spojením teórie a praxe. Môžete si vybrať spomedzi 7 tém zdravý chrbát, uvoľňovacie cvičenia, základné pohybové vzory, tréning a cvičenie, aeróbne športy. Prostredníctvom nich sa dozviete dôležité informácie o pohybovom aparáte i s tipmi, ako sa oň čo najlepšie postarať. 

Fyzioterapeut rád zodpovie otázky zamestnancov aj im názorne ukáže cviky. Poradí tiež, ako správne sedieť dlhé hodiny za počítačom, akými pomôckami si uľaviť od nekomfortu a bolestí, či ako zaktivovať hlboký stabilizačný systém. Obrátiť sa na neho zamestnanci môžu aj s problémami s chrbticou, seknutiami či natiahnutým svalom.

Objednajte si tento workshop do firmy v rámci firemných dní zdravia. Fyzioterapeut dokáže pomôcť s naozaj širokým spektrom problémov. Zodpovie desiatky dotazov vašich zamestnancov. Naučí ich užitočnej zdraviu prospešnej každodennej rutine.

Organizácia firemných dní zdravia: Prečo Health Services?

Stavte na najširšiu ponuku individuálnych vyšetrení — sonografia, očný lekár, ortopéd, neurológ, dermatológ či alergológ; odborníkov a špecialistov fyzioterapeut, psychológ či výživový poradca;  skupinové workshopy a prednášky. 

Nezabúdame ani na ergonómiu pracoviska (nastavenia, pomôcky, odporúčania), techniky na zvládanie stresu či správne dýchanie.

V Health Services ponúkame najkomplexnejší balíček služieb v tematicky rozdelených blokoch.

Organizáciu firemných dní zdravia vo vašej firme pomôžeme naplánovať, nastaviť na mieru, zastrešíme registračný systém a postaráme sa o bezproblémový priebeh akcie.

Firemné dni zdravia

Pôsobíme po celom Slovensku a spoľahnúť sa môžete na roky skúseností a tisícky spokojných zamestnancov. Naši klienti si najviac pochvaľujú celistvé zabezpečenie, stále inovácie v ponuke, proklientský prístup a profesionálne prevedenie. Kontaktujte nás a pripravíme vám ponuku na mieru. Pamätajte, len zdravá firma bude dlhodobo profitujúca. 

 

Myslíte si, že Vaši kolegovia alebo priatelia by mohli mať z tohto článku úžitok?
Zdieľajte ho.

Súvisiace články

Menu